CORRIERE DELLA SERA.it
Sokkoló kijelentést tett Lech Kaczynski lengyel elnök a visegrádi négyek magyarországi összejövetelén, amikor kijelentette, hogy „Lengyelország igenli a halálbüntetést”. Hozzátette: „Nem látjuk semmiféle indokát annak, hogy véleményünket megváltoztassuk – még akkor sem, ha az európai elit részéről e pillanatban ez a többség támogatásával nem találkozik.”
FT.com
A párizsi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet bírálta a kereskedelmi és beruházási protekcionizmust az EU-ban. Hozzátették: a verseny további ösztönzése és az összeolvadt piac végső megvalósítása a legjobb útja az európai életszínvonal növelésének.
Le Monde.fr
A világ legismertebb kémtörténetszerzőjének, a 76 éves brit John Le Carrének legújabb „kongói pályájáról” (A miszszió dala) megjelent hosszú méltatásában a kritikus keserű szavakkal és értetlenséggel ír arról, hogy Le Carré nemhogy puhulna korával, de egyre keményebbé és radikálisabbá válik nézeteiben. Vonatkozik ez Nagy-Britanniára, annak vezetőire, az Amerikával fenntartott kapcsolataikra, az iszlámra, a terrorizmusra vagy az izraeli–palesztin konfliktusokra, amely területeken az író nem a fősodratú véleményeket képviseli. Az iraki háborútól pedig „végleg betelt nála a pohár”. De ugyanilyen kemény Blairrel szemben is, akinek a legnagyobb bűnéül azt rója fel, hogy „azzal a neokonzervatív juntával szűrte össze a levet, amely az Egyesült Államokat irányítja”. Le Carré szerint „nincs nagyobb bűn egy politikusnál, mint hogy országát hamis indokokkal vigye háborúba”. Sőt, írja a kritika szerzője, Jean-Pierre Langellier, még attól sem riad vissza, hogy Washington szemére hányja: „Izraelt tette gyakorlatilag minden politikájának prizmájává.” Langellier idézi a (Murdoch-tulajdonban lévő) brit The Daily Telegraph című lapot, amely felteszi a kérdést: mi történt Le Carréval? „Nála a gonoszok már nem a KGB kémei, hanem azok, akik őket korábban legyőzték.”
Magyar Péter lelepleződött - ezt gondolják az emberek a gyalázkodó diszkópolitikusról