Adóhatósági össztűz a Fideszre

Velkei Tamás
2007. 11. 21. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pesti Imre fideszes képviselőt is ellenőrizni kívánja az APEH regionális irodája. Őt vagyonosodási vizsgálat címén rendelte be a hivatal. Pestinek egyébként a 2002–2006 közötti időszakról kell számot adnia részletekbe menő pontossággal. A honatya úgy véli: az utóbbi időszak vizsgálatai alapján kijelenthető, hogy egyértelmű politikai támadás indult az ellenzéki párt ellen.
Az elmúlt hetekben a Fidesz több felső- és középvezetője felől érdeklődött az APEH vagyonosodási vizsgálat címén. Emlékezetes, Orbán Viktor elnök és Kubatov Gábor pártigazgató után is érdeklődött az adóhatóság. A legújabb „kiszemelt” Pesti Imre. A képviselő lapunknak elmondta, az elmúlt négy esztendőben mindössze egy gépkocsit vásárolt, emellett minden évben rendben elküldte adóbevallását, amelyekben a hivatal nem talált kifogásolnivalót.
A vagyonosodási vizsgálat kiterjed a vizsgált személy munkavállalásból származó jövedelmeitől egészen az életvitelével kapcsolatos szokásokig.
Pesti Imrének így nemcsak arra kell felelnie, vásárolt-e műtárgyat, autót, ingatlant, utazott-e külföldre, hanem arra is, havi bontásban miként ruházkodott. – Az utóbbi időben többen is az APEH látómezőjébe kerültek, amelyből arra következtetek, összehangolt politikai támadásról van szó – vélekedett Pesti Imre.
Amint arról lapunk beszámolt, a múlt héten Herman István, a Vállalkozók Pártjának elnöke ellen folytatott lakásán házkutatási eljárást a Nemzeti Nyomozó Iroda. Ennek során a nyomozók a párt hivatalos dokumentumait keresték, így elvitték az alapszabály nem hivatalos másolatát, a Fidelitasszal kötött szerződést, illetve a Herman István által az előző elnöknek, Császár Antalnak írt hivatalos leveleket. A pártelnök a kért papírok mellett a Vállalkozók Pártjának számláján történt mozgásokat igazoló bizonylatokat is készséggel átadta az NNI munkatársainak. A pénzmosással indokolt vizsgálat azonban minden bizonnyal csak fedőnév, hiszen a képviselő a nyomozóknak feltett kérdésére, miszerint, ha a párt korábbi működését akarják vizsgálni, miért nem keresik föl Császár Antalt, ezt a választ kapta: „De jó, hogy mondja.”
Az összehangolt baloldali támadás októberben kezdődött, amikor az APEH Orbán Viktor, a Fidesz elnöke és Kubatov Gábor pártigazgató ellen indított eljárást. Azóta kiderült: a két politikus vizsgálatára nem azért kerül sor, mert véletlenszerűen kidobta a rendszer a nevüket. Bakonyi Ágnes, az adóhatóság szóvivője lapunknak azt mondta, hogy a két politikus adóbevallásával kapcsolatban hibát észlelt az APEH rendszere. Hozzátette: lehet, hogy a tisztázó megbeszélésen kiderül, valamilyen egyszerű tévedés történt, s nem vizsgálja őket tovább az adóhatóság. Az is előfordulhat azonban – tette hozzá –, hogy vagyonosodási eljárást indítanak, mivel olyannyira nem stimmelnek az adóbevallásban szereplő és a kontrolladatok. A cél viszont egyértelműnek tűnik: a Zuschlag-ügy kirobbanása után a kormányfő csapást kívánt mérni a Fideszre. Szijjártó Péter, a párt szóvivője akkor úgy vélte, bár a kormányszóvivő cáfolta, hogy a miniszterelnök politikai célokra használna föl állami hatóságokat, a látszat épp az ellenkezőjéről tanúskodik, hiszen Orbán Viktornak az utóbbi öt évre visszamenőleg kell számot adnia vagyonosodásáról. A szóvivő azt is hangsúlyozta: a diktatúrák kelléktárába tartozik az állami hatóságok politikai célokra való felhasználása, a Fidesz szerint a demokráciákban ilyen fegyvernek nincs helye.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.