Előkerült matrózok

HírösszefoglalóEgész éjjel keresték a mentőalakulatok a vasárnap hajnalban a Fekete-tengeren elsüllyedt Nahicsevan nevű orosz tankerhajó nyolctagú legénységét, de tegnap reggelig senkit nem találtak meg. Később helybéli halászok jelentették, hogy a víz három matróz holttestét sodorta partra a Fekete-tengert és az Azovi-tengert összekötő, Kercsi-szorosban fekvő Tuzla-félsziget közelében. A másik öt tengerészt tovább keresik. A tartályhajó ként szállított, a súlyosan mérgező anyagból hatezer tonna jutott a vízbe – írta a BBC. Összesen tíz nagyméretű vízi jármű szenvedett balesetet a viharos időjárásban, köztük a Vera Volosina és a Volga Nyeft 139., mindkét hajó személyzetét sikerült kimenteni. A Volga Nyeft nevű tankerből azonban 1300 tonna pakura a tengerbe ömlött, a szennyező anyag összegyűjtését egy különleges berendezésekkel felszerelt hajó tegnap hajnalban kezdte meg. Katonák, tűzoltók, a rendkívüli helyzetek minisztériumának egységei, valamint egy különlegesen képzett osztag tagjai érkeztek a helyszínre, hogy részt vegyenek a víz és a part megtisztításában.Oleg Mitvol, a Roszprirodnadzor (az orosz természetvédelmi felügyelet) helyettes vezetője szerint évekbe telhet a hét végi hajóbaleset-sorozat okozta környezeti kár elhárítása. A szennyezett terület két védett vízimadárfaj, a vörösnyakú és a feketenyakú vöcsök vonulási útvonalán fekszik.A Kavkaz kikötőben létrehozott válságstáb egyik tagja úgy nyilatkozott az Interfax hírügynökségnek, hogy a hajók vesztét a kapitányaik helytelen döntése okozta. A rendkívüli helyzetek minisztériuma ugyanis szombaton egy közleményében arra figyelmeztetett, hogy erős vihar várható a térségben. Ezért több mint harminc hajó első embere úgy döntött, hogy elhagyja az övezetet, és az Azovi-tengeren keresett menedéket.

Hírösszefoglaló
2007. 11. 22. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egész éjjel keresték a mentőalakulatok a vasárnap hajnalban a Fekete-tengeren elsüllyedt Nahicsevan nevű orosz tankerhajó nyolctagú legénységét, de tegnap reggelig senkit nem találtak meg. Később helybéli halászok jelentették, hogy a víz három matróz holttestét sodorta partra a Fekete-tengert és az Azovi-tengert összekötő, Kercsi-szorosban fekvő Tuzla-félsziget közelében. A másik öt tengerészt tovább keresik. A tartályhajó ként szállított, a súlyosan mérgező anyagból hatezer tonna jutott a vízbe – írta a BBC. Összesen tíz nagyméretű vízi jármű szenvedett balesetet a viharos időjárásban, köztük a Vera Volosina és a Volga Nyeft 139., mindkét hajó személyzetét sikerült kimenteni. A Volga Nyeft nevű tankerből azonban 1300 tonna pakura a tengerbe ömlött, a szennyező anyag összegyűjtését egy különleges berendezésekkel felszerelt hajó tegnap hajnalban kezdte meg. Katonák, tűzoltók, a rendkívüli helyzetek minisztériumának egységei, valamint egy különlegesen képzett osztag tagjai érkeztek a helyszínre, hogy részt vegyenek a víz és a part megtisztításában.
Oleg Mitvol, a Roszprirodnadzor (az orosz természetvédelmi felügyelet) helyettes vezetője szerint évekbe telhet a hét végi hajóbaleset-sorozat okozta környezeti kár elhárítása. A szennyezett terület két védett vízimadárfaj, a vörösnyakú és a feketenyakú vöcsök vonulási útvonalán fekszik.
A Kavkaz kikötőben létrehozott válságstáb egyik tagja úgy nyilatkozott az Interfax hírügynökségnek, hogy a hajók vesztét a kapitányaik helytelen döntése okozta. A rendkívüli helyzetek minisztériuma ugyanis szombaton egy közleményében arra figyelmeztetett, hogy erős vihar várható a térségben. Ezért több mint harminc hajó első embere úgy döntött, hogy elhagyja az övezetet, és az Azovi-tengeren keresett menedéket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.