Tegnap emelkedéssel kezdtek a nagy nyugat-európai részvénypiacok, a legjobban a pénzügyi szektor. Később lefelé indultak az európai és a régiós mutatók, s a hazai index is. A BUX 125,25 pontos emelkedéssel, 26 894,88 ponton zárt, csütörtöki záróértékéhez képest 0,47 százalékkal erősödött. A részvénypiac forgalma 35,25 milliárd forintot ért el, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
Az index a napközbeni csökkenés után végül félszázalékos pluszban zárt. Ezzel felülteljesítette a régiós tőzsdéket, amelyek többsége a negatív tartományban maradt – mondta az MTI-nek Tapaszti Attila, a Takarékbank elemzője. A Mol 505 forinttal, 1,95 százalékkal
26 385 forintra drágult, forgalma 9,2 milliárd forintot tett ki. Ezzel a teljesítménnyel szintén szembe-ment az olajszektor részvényeivel – fejtette ki az elemző. Hozzátette, hogy a hír nem indokolta a papír erősödését, legfeljebb a jövő héten publikálandó gyorsjelentés előtti spekulációs vásárlások emelhették az árfolyamot.
Az Egis tegnap reggel közölt gyorsjelentése Tapaszti Attila szerint nem indokolta a részvény másfél százalékos esését. Úgy vélte, hogy a társaságnak az egyes exportpiacokon elért nem kellő bővülése válthatta ki a befektetők csalódását. Az elemző szerint ugyanakkor a következő évre vonatkozóan biztató jelek látszanak a kivitel további növekedéséhez.
Gyengült a Richter is, amely még nem tette közzé a háromnegyed éves jelentését.
Az euró 252,65–252,75 forinton nyitott tegnap reggel, egy kissé gyengébben az előző napinál, majd a nap folyamán egészen 254 forintig is erősödött. Délután négy órakor a jegyzés ehhez képest valamelyest visszahúzódott, s 253,80– 253,90 forinton állt. A forint árfolyama 10,10 százalékpontnyira tartózkodott a jegybanki beavatkozási sáv közepétől az erős oldalon, az előző napi értékéhez képest 25 bázisponttal gyengült.
A horvát kormányfő óva intett a vámháborútól
