Több ezer embert ölt meg a Szidr

Kétezer-kétszáznál is több halálos áldozata van a múlt csütörtöki bangladesi ciklonnak. A part menti települések lakói közül 1,5 millióan átmeneti szállásokra kényszerültek, becslések szerint 2,7 millió embert érint a vihar. Legalább 773 ezer lakóház súlyos károkat szenvedett, vagy összedőlt; a rizsföldeken 600 ezer tonnányi termés semmisült meg.

Hírösszefoglaló
2007. 11. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Több falut a földdel tett egyenlővé a Szidr nevű trópusi vihar, amely 240 kilométeres sebességgel söpört végig Bangladesen a múlt csütörtökön. A természeti csapásnak a legfrissebb adatok szerint legkevesebb 2200 halálos áldozata van – adta hírül az AP. Az adatok még nem véglegesek, mert a mentőcsapatok csak nehezen haladnak előre a törmelékkel borított utakon, s az összedőlt, csaknem 800 ezer, bambusznádból épült part menti házacska romjai között is sokan lehetnek még. A katasztrófa miatt legalább 2,7 millió ember maradt fedél nélkül.
A Szidr elpusztította a rizs nagy részét is: becslések szerint 600 ezer tonna termés ment veszendőbe. A helyi hatóságok éhínségtől tartanak, és félő, hogy az áradásoktól szennyezett víz járványos megbetegedéseket okoz.
Az ENSZ hétmillió, az Európai Unió 2,2 millió az Egyesült Államok pedig 2,1 millió dollár értékű segélyszállítmányt küld a térségbe. Az Essex és a Kearsage nevű amerikai hadihajókat is Bangladesbe irányították, hogy közreműködjenek a mentési munkálatokban. Nagy-Britannia egymaga felajánlott öt- millió dollár értékű támogatást, Németország 731 ezer dollárral járul hozzá a nemzetközi erőfeszítésekhez.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.