A „kirostált” időseken is segít az egyház

Joó István
2007. 12. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A katolikus egyház nem adja fel szociális felelősségvállalását, azaz továbbra is hajlandó felvenni az általa fenntartott idősotthonokba azokat, akik nem felelnek meg az új szociális törvény meghatározta kritériumoknak. Ezt közölte újságírókkal a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia téli ülésszaka után Német László, a testület titkára.
Ismeretes, hogy a balliberális koalíció úgy módosította a szociális törvényt, hogy csak olyanokat szabad felvenni a szociális intézményekbe, akik legalább naponta négyórás ápolásra szorulnak. A felvétel felett mostantól a helyhatóságoknál felállított bizottságok őrködnek.
Ám a katolikus püspöki kar megvizsgáltatta jogászaival a módosított törvényt, és úgy találta: az új jogszabály korlátozza az egyedülálló idősek jogát arra, hogy szeretetotthonba vonulhassanak. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára közölte: a katolikus szociális intézmények akkor is készek felvenni a betegeket, időseket, ha a bizottság ezt nem támogatja, és így elmarad minden állami normatíva. „Az sem kizáró ok intézményeinkben, ha az idősotthonba felvételét kérő ember számára sem önmaga, sem a család nem tud fedezetet biztosítani az ellátásra – mondta Német László.
Rámutatott: az állam kivonulása a rászoruló idősek ilyen ellátásából rendkívüli többletterhet ró majd az egyházra. Azt is hírül adták a püspöki kar budapesti székházában, hogy az egyház vezetése, látva a lakosság mind nagyobb elszegényedését, úgy döntött, nem emelik fel az egyházi szertartások stóladíját.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.