A gyanúsítottak, P. Gy. és B. J. A. 2005-ben hoztak létre egy megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató társaságot, amelyben négyszáz embernek adtak munkát. A bérek és a járulékok fedezésére az államtól hetvenmillió forint támogatást kértek, amit meg is kaptak, később viszont – amikor már gyanússá vált a működésük –, a hatósági tanúkihallgatások során kiderült, hogy az állami pénzből mindössze huszonhatmilliót fordítottak a törvényben megadott célra, a fennmaradó összeggel azonban nem tudtak elszámolni.
A nyomozók azt feltételezik, hogy miután egy APEH-vizsgálat során felfüggesztették a cég állami finanszírozását, a tulajdonosok egy másik, ám az előzővel megegyező profilú gazdasági társaságot alapítottak – ráadásul ez esetben is igényeltek, majd kaptak állami támogatást, csaknem tizennyolcmilliót.
A nyomozó hatóság úgy tudja, később hamis okiratokkal mindkét céget értékesítették, s azt a látszatot keltették, hogy a tizennyolcmilliós állami támogatást is átadják az új tulajdonosoknak. Az iroda P. Gy. és társai ellen gazdasági előny jogosulatlan megszerzése, közokirat-, illetve magánokirat-hamisítás, valamint a számvitel rendjének megsértése bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt vádemelési javaslattal fordul az ügyészséghez.
Szén-monoxid-mérgezés gyanújával vittek kórházba egy embert
