A pécsi testület egyhangúlag fogadta el a helyi építési szabályzat módosítását, a változtatásnak azonban csak abban az esetben van tétje, ha a Fővárosi Bíróság helyt ad a közel harminc pécsi, illetve az önkormányzat által már korábban benyújtott jogorvoslati kérelmeknek, az építési engedélyt jogsértőnek találja, a tárcát pedig új eljárásra kötelezi. (A módosításba ezért a pécsi képviselők a Magyar Demokrata Fórum képviselője, Füredi Péter javaslatára belefoglaltak egy olyan kitételt is, amely szerint új eljárás lefolytatása esetén már a HM-re is az új szabályzat vonatkozik.)
A kérdésről akár az elmúlt héten is dönthetett volna a közgyűlés, de egy Szekeres Imrétől érkezett levél hatására a városvezető koalíció elnapolta a módosítási javaslatot. A miniszteri üzenetben az állt, hogy a közgyűlést nem illeti meg a jog, hogy rendezési tervében maga jelölje ki, az állami szervek a település mely területén építhetnek feladatuk ellátáshoz szükséges berendezéseket. Meixner András szocialista alpolgármester szerint a múlt héten azért napolták el a döntést, hogy megvizsgálhassák a levélben megfogalmazott állítások jogi hátterét, s mint azóta számukra kiderült, a HM tévedett, így most nem volt akadálya a rendelet elfogadásának.
A városházi oppozíció, a Fidesz–KDNP és az Öszszefogás Pécsért Egyesület (ÖPE) örömtelinek tartja, hogy végre a városvezető szocialisták is támogatták az egyetlen jogi lépés megtételét annak érdekében, hogy Pécsett ne épülhessen katonai lokátor.
Révész Mária (Fidesz) és Kővári János (ÖPE) szerint a döntés a pécsiek népszavazáson kifejtett véleményét tükrözi, s bíznak abban, hogy a bírósági ítélet rájuk nézve kedvező eredménnyel zárul.
Az objektum körüli bonyodalmak azonban még nem értek végett. A HM máris bejelentette, hogy a közigazgatási hivatalhoz fordul jogorvoslatért a szerintük alkotmányos elvet sértő tegnapi pécsi határozat miatt. A távirati irodához eljuttatott közleményükben az áll, hogy „a döntés nem valamely önkormányzati feladattal összefüggésben született, hanem egy állami feladat végrehajtásának ellehetetlenítésére”.
Ismert, hogy a Fővárosi Ítélőtábla előtt van az építési engedély végrehajtásának felfüggesztését célzó beadvány is. Abban az esetben, ha a tábla ezt elrendeli, a minisztériumnak meg kell várnia a Fővárosi Bíróság fent említett, végleges döntését. Ez utóbbi verzió szerint pedig akár évekig is elhúzódhat a radartelepítésre kijelölt területről szóló döntés.
Már a legkisebbekre is rámennek: gyerekfesztiválon terjeszkednek a tiszások? + videó
