Németország 290 millió dollárt ad három év alatt, Franciaország 300 milliót, Norvégia 140 milliót, Dél-Korea pedig 13 milliót. Párizsban mintegy 90 meghívott küldöttségtől a várakozások szerint 5,6 milliárd dollár gyűlik össze egy hároméves fejlesztési terv fedezetére, a palesztin állam létrejöttének, az annapolisi konferencián született megállapodások pénzügyi támogatására. A fórumot még október közepén hívták össze Mahmúd Abbász palesztin elnök kérése nyomán azzal a céllal, hogy a novemberi annapolisi békekonferencia után a Palesztin Hatóság politikai és pénzügyi támogatására mozgósítsa a lehetséges adományozókat. Bernard Kouchner francia külügyminiszter közölte, hogy az eredetileg kért 5,6 milliárd dollár helyett a hetven adományozó ország mintegy 7,4 milliárd dollárnyi támogatásra tett ígéretet. Az összegből 3,4 milliárd dollár átutalása esedékes 2008-ban. Condoleezza Rice amerikai külügyminiszter szerint a támogatással a Palesztin Hatóság elkerülheti a csődöt.
A Szalám Fajjád palesztin kormányfő által ismertetett, újjáépítési és reformprogram megvalósítására Magyarország 200 ezer eurót ajánlott fel. Az egészségügyi programra fordítandó összeget már januárban átutalják – jelentette be Várkonyi László, a Külügyminisztérium szakállamtitkára.
Bár a tervben szerepel Gáza megsegítése is, szakértők szerint a pénz legnagyobb része Ciszjordániába kerül, ahol Abbász pártja, a Fatah uralkodik. A Hamász vezette Gázai övezet szinte semmit nem fog látni a fejlesztési összegekből.
Abbász elvárja Izraeltől, hogy minden telepfejlesztést állítson le a megszállt területeken, hiszen csak így lesz értelme az annapolisi vállalásoknak. Cipi Livni külügyminiszter rámutatott, a vihart kavaró Har Homa telep – amelynek fejlesztését a napokban folytatták Jeruzsálem mellett – nem új program, s szerinte inkább a közös célkitűzéseket kell szem előtt tartani, és nem leragadni kisebb problémáknál.
Nicolas Sarkozy francia elnök nemzetközi haderő létrehozását javasolta a palesztin biztonsági szervek támogatására. Úgy vélte, hogy a palesztin biztonsági szolgálatoknak újra kell alakulniuk, professzionálisakká kell válniuk, miközben ezzel párhuzamosan Izraelnek ki kell vonulnia Ciszjordániából.
A donorértekezlettel párhuzamosan hatvankilenc Nobel-díjas és mintegy száz európai parlamenti képviselő írt alá petíciót a közel-keleti békefolyamat folytatásáért.
Szén-monoxid-mérgezés gyanújával vittek kórházba egy embert
