Borongós börzehangulat

Enyhe pluszban nyitott tegnap a budapesti börze, ám az európai piacok gyengülése miatt hamar esni kezdett a BUX, így a nap végére 312,80 pontos csökkenéssel, 25 386,31 ponton zárt. Az általánosan negatív befektetői hangulatért elemzők szerint továbbra is az amerikai gazdaság állapota a felelős.

Munkatársunktól
2008. 01. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hazai részvénypiac forgalma 29,6 milliárd forint volt, azonban 1,22 százalékos csökkenése így is felülteljesítő volt a régiós piacokhoz képest, amelyek ennél nagyobb mértékű veszteséget szenvedtek el – jelentette ki tegnap Tapaszti Attila, a Takarékbank elemzője a távirati irodának. Napközben érvényes ajánlatok érkeztek az RWE– EnBW többségi tulajdonában lévő Budapesti Elektromos Művek (Elmű) 10,6 százalékos részvénycsomagjára, amelyet a főváros nevében a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ Zrt. hirdetett meg eladásra. Tabányi Mónika, a Concorde Értékpapír elemzője szerint a folyamatban lévő eladás felgyorsíthatja mindkét áramszolgáltató – az Elmű és az Émász – kivásárlását. A szintén az MTI által közölt értékelés szerint amennyiben az RWE szerzi meg az Elmű papírjait, akkor az RWE és az Energie Baden-Württemberg együttes részesedéssel 90 százalék fölé kerül, így pedig már kiszoríthatják a kisrészvényeseket. Az Elmű esetleges kivezetése a tőzsdéről kedvet csinálhat az RWE– EnBW párosnak az Émász kivásárlásához is. A pályázat eredményéről a főváros ma ad tájékoztatást. A tegnapi kereskedésben a vezető papírok közül a Mol árfolyama 2,6 százalékkal 23 185 forintra gyengült, az olajrészvény forgalma csaknem 5,9 milliárd forint volt. Az OTP-részvények ára is esett csaknem két százalékot, így 8429 forinton zártak a bankpapírok, 17,684 milliárd forintos forgalom mellett. A Magyar Telekom részvényeinek ára 1 forinttal 910 forintra gyengült; a forgalma 1,765 milliárd forint volt. Erősödtek viszont a gyógyszergyártók: 1,07 százalékkal drágult a Richter, így 41 140 forintra nőtt az árfolyama 2,230 milliárd forintos forgalomban. Az Egis 0,50 százalékos erősödéssel, 20 100 forinton zárt. A magyar fizetőeszköz kismértékben erősödött: záráskor 254 forinton jegyezték az eurót.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.