Követve a nyugat-európai börzék irányát, erős lejtmenettel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) fő indexe, ám a kereskedés felénél hasonló lendülettel indult el felfelé. Segített az emelkedésben az általános befektetőihangulat-változás, amit a nemzetközi börzéken az amerikai IBM utolsó negyedévre vonatkozó, vártnál jobb adatközlése, itthon pedig az erre rákontrázó Magyar Telekom száguldása váltott ki.
A főbb tengerentúli és nyugat-európai piacokon az IBM vártnál nagyobb profitja arra sarkallta a befektetőket, hogy bevásároljanak a múlt héten erős árfolyamveszteséget elkönyvelő kiskereskedelmi papírokból, ami felfelé tolta az amerikai és az európai mutatókat. A BÉT-en emellett a vevők célpontjává tette az MTelekomot az a hír, miszerint a társaság – a három utolsó fordulóba meghívott szereplő közül – a legalacsonyabb ajánlatot adta a Telekom Slovenije privatizációs tenderén, vagyis a szlovén kormány nem vele kezdi meg a tárgyalásokat. Az osztalékpapírként nyilvántartott Magyar Telekom árfolyama a hír nyomán rövid időn belül 890 forintról, 924 forintra emelkedett, ám a kereskedés végére lejjebb ereszkedett. A kereskedés végi hajrá a BUX-indexnek sem kedvezett, a mutató ugyanis ismét becsúszott a veszteséges oldalra, és végül pénteki záróértékénél 0,19 százalékkal alacsonyabban fejezte be a napot. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a Magyar Telekom zárásra 924 forintos napi maximumértékéről 910 forintra csökkent, ami így is 0,55 százalékos pluszt jelentett. A Mol 0,83 százalékkal, 22 210 forintra, a Richter pedig 0,49 százalékkal, 40 900 forintra gyengült. Az OTP papírjai viszont 0,24 százalékkal, 8270 forintra erősödtek.
A kis és közepes tőkeerejű társaságok közül az Egis árfolyama 1,74 százalékkal, 19 800 forintra zuhant. Gyengült még 0,5 százalékkal a Synergon, 0,2 százalékkal a PannonPlast és 0,4 százalékkal a Rába. A Fotex 0,6 százalékos erősödéssel, 830 forinton zárt.
Antiszemita tartalmak miatt törölt bejegyzéseket a Grok, Elon Musk chatbotja
