Mérsékelt veszteségek

Egyre lejjebb került tegnap a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe a kereskedés első felében, délután azonban erőteljes lendületet vett. Nyereségét nem tudta megtartani, és végül stagnáláshoz közeli, 0,2 százalékos veszteséggel zárt.

Munkatársunktól
2008. 01. 24. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Követve a nyugat-európai börzék irányát, erős lejtmenettel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) fő indexe, ám a kereskedés felénél hasonló lendülettel indult el felfelé. Segített az emelkedésben az általános befektetőihangulat-változás, amit a nemzetközi börzéken az amerikai IBM utolsó negyedévre vonatkozó, vártnál jobb adatközlése, itthon pedig az erre rákontrázó Magyar Telekom száguldása váltott ki.
A főbb tengerentúli és nyugat-európai piacokon az IBM vártnál nagyobb profitja arra sarkallta a befektetőket, hogy bevásároljanak a múlt héten erős árfolyamveszteséget elkönyvelő kiskereskedelmi papírokból, ami felfelé tolta az amerikai és az európai mutatókat. A BÉT-en emellett a vevők célpontjává tette az MTelekomot az a hír, miszerint a társaság – a három utolsó fordulóba meghívott szereplő közül – a legalacsonyabb ajánlatot adta a Telekom Slovenije privatizációs tenderén, vagyis a szlovén kormány nem vele kezdi meg a tárgyalásokat. Az osztalékpapírként nyilvántartott Magyar Telekom árfolyama a hír nyomán rövid időn belül 890 forintról, 924 forintra emelkedett, ám a kereskedés végére lejjebb ereszkedett. A kereskedés végi hajrá a BUX-indexnek sem kedvezett, a mutató ugyanis ismét becsúszott a veszteséges oldalra, és végül pénteki záróértékénél 0,19 százalékkal alacsonyabban fejezte be a napot. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a Magyar Telekom zárásra 924 forintos napi maximumértékéről 910 forintra csökkent, ami így is 0,55 százalékos pluszt jelentett. A Mol 0,83 százalékkal, 22 210 forintra, a Richter pedig 0,49 százalékkal, 40 900 forintra gyengült. Az OTP papírjai viszont 0,24 százalékkal, 8270 forintra erősödtek.
A kis és közepes tőkeerejű társaságok közül az Egis árfolyama 1,74 százalékkal, 19 800 forintra zuhant. Gyengült még 0,5 százalékkal a Synergon, 0,2 százalékkal a PannonPlast és 0,4 százalékkal a Rába. A Fotex 0,6 százalékos erősödéssel, 830 forinton zárt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.