Perrel fenyeget a lebukott szocialista

Bár a Hír Televízióban közzétett hangfelvétel bizonyítja, hogy Tóth József (MSZP) utasította egy önkormányzati cég vezetőit harmincmillió forint eltűnt közpénz „lepapírozására”, a leleplezett politikus fenyeget perrel. Gyurcsány Ferenc – állítása szerint – nem ismeri az ügyet.

Bodacz Balázs
2008. 01. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tóth József Hajdú-Bihar megyei szocialista politikus, Polgár város polgármestere visszautasítja a személyével kapcsolatban megjelent vádakat, és beperli azokat, akik megsértették jó hírnevét és becsületét. Erről szombaton nyilatkozott az MTI-nek. – A Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés alelnökeként, 2002–2006-ig mindig a köz ügyét szolgáltam, és így tettem akkor is, amikor több száz közmunkás munkahelyének érdekében kértem a felelősök szabályos intézkedését – közölte. Hozzátette: a továbbiakban nyugodt lelkiismerettel várja – amennyiben van ilyen – a hatóság intézkedését, és mindenben áll rendelkezésükre. (Az ügyészség december óta különösen nagy vagyoni kárt okozó hűtlen kezelés gyanújával nyomoz – a szerk.)
A Hír TV pénteken a Célpont című műsorában mutatott be részleteket egy titkos hangfelvételből.
*
Ezen Tóth a saját munkatársait arra utasítja: papíron foltozzák be azokat a lyukakat, amelyek 30 milliónyi közpénz eltűnésével keletkeztek a megyei közgyűlés tulajdonában álló M3 Kht.-nál.
Az eset idején, 2005-ben az MSZP-s Juhászné Lévai Katalin volt a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés elnöke, így arról – minthogy Tóth József volt a közgyűlési alelnök – neki is tudnia kellett.
A Hír Televízióban bemutatott hangfelvételen egyébként többször is elhangzik Juhászné Lévai Katalin neve. A csalás nyomait eltüntető egyik szocialista egyébként – nevét, arcát nem vállalva – megerősítette: „a milliók lepapírozásáról magasabb szinten is tudtak, az egészhez kellett az akkori közgyűlési vezetők jóváhagyása is”.
A megyei közgyűlés tulajdonában álló M3 Kht. 2004-ben nyert 300 millió forintot a munkaügyi minisztériumtól közmunkaprogramra. A támogatási szerződést az akkori miniszter, Burány Sándor (MSZP) írta alá. Az önkormányzati cég az állami támogatással nem tudott elszámolni, a vezetők a hiányt fiktív számlákkal, például a dolgozók útiköltség-elszámolásának meghamisításával akarták lefedni.
Gyurcsány Ferenc szocialista pártelnök tegnapi sajtótájékoztatóján újságírói kérdésre válaszolva azt mondta: nem ismeri az ügyet, de tájékozódni fog.

KISZ-es múlt. Az 1962-ben, Polgáron született Tóth József középfokú tanulmányai után Nyíregyházán a Mezőgazdasági Főiskola gépészmérnök szakát végezte el. Gyorsan belekóstolt a politikába is; olyanynyira, hogy 1986-tól a Kommunista Ifjúsági Szövetség polgári bizottságát irányította. Később elvégezte a kommunista-szocialista gazdaságpolitikai szakosító tanfolyamot is, ez, valamint ifjúkommunista pedigréje új távlatokat nyitott számára: amikor a fiatal értelmiség legjelentősebb része már a rendszerváltásra készült, ő Moszkvában, a Politikai Főiskolán folytatta tanulmányait. A történet innentől fogva már-már tipikusnak mondható: a rendszerváltozást követően egyéni vállalkozóként egy kereskedelmi üzlethálózatot szervezett és működtetett, turisztikai elképzelései uniós forrásokból valósultak meg. A kilencvenes évek változásaihoz gyorsan alkalmazkodott, immáron demokratikus politikusként lépett fel. Eleinte Polgár önkormányzati képviselője volt, később, a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés alelnöke, jelenleg Polgár városának első embere és szocialista parlamenti képviselő.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.