Érdekes és elgondolkodtató hirdetés jelenik meg a napokban a sajtóban, ma nálunk is. „Mit teszünk az átláthatóbb egészségügyért? – teszi fel a kormány magának a kérdést, majd válaszol is rá: – Bezárjuk a járulékelkerülés és a megkülönböztetett ellátás kiskapuit.”
Az időzítés érthető, hiszen nemsokára újra kezdődik a parlamenti szavazási hajrá az egészségügy privatizációjáért. Nehéz azonban elemezni a haza kormányosainak ezt az önmagával készített miniinterjúját. Elgondolkodott-e már azon az, akit ezért fizetnek, hogy tényleg így, ezekkel a szavakkal lehet elmagyarázni az embereknek, miért lesz jó nekik az egészségügyi reform? Azt hiszi bárki is, hogy ezzel a szép, kenetteljes megfogalmazással fogják őket meggyőzni?
„A megkülönböztetett ellátás kiskapui…” A hálapénzről és a sorbaállást elkerülendő korrupciós előlegről akar itt szót ejteni a szózat fogalmazója. Tudjuk, sőt ők is tudják, hogy ezt a helyzetet ők maguk teremtették. Nekünk. Bezárják kórházainkat, elzavarják orvosainkat. Azért, hogy azután mindenki a háta közepére kívánja az egészségügyet.
Találós kérdés. Vajon mit szólna manapság mondjuk az SZDSZ-es Pető Iván, ha másfél-két hónapig nem kerül orvos elé, mert addig ér a sor? Fizet-e, ha nincs eleve előrébb, vagy bezárja a megkülönböztetett ellátás kiskapuját? És vajon mit tehet Horváth Ágnes egészségügyi miniszter, ha nem jut idejében a gyógyszeréhez? A járulékelkerülés kiskapuját zárja be, vagy előz?
Jó válaszok ezek, Iván, Ágnes?
Na ugye, nem azok.
Az egészségügy eladása sem az.
Cáfolja a KEHI Ruszin-Szendi Romuluszékat: tudniuk kellett a luxusvilla berendezéseiről, hisz ők kérték
