A világelső Sinner óriási bajban volt, szettet sem nyert, mégis továbbjutott

Kialakult a wimbledoni tenisztorna negyeddöntőinek mezőnye. A nyolcaddöntők közül utolsóként Jannik Sinner és Grigor Dimitrov összecsapása ért véget. A világelső Sinner hamar hátrányba került, majd könyöksérüléssel is küzdött, mégis Dimitrov sérülése volt az, amely véget vetett a találkozónak. Az olasz úgy jutott be a negyeddöntőbe, hogy egyetlen játszmát sem nyert meg.

2025. 07. 07. 22:08
Jannik Sinner rosszul kezdte a Grigor Dimitrov elleni wimbledoni negyeddöntőt, majd meg is sérült a könyöke Fotó: AFP/Adrian Dennis
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A világelső Jannik Sinner volt az egyetlen teniszező, aki úgy jutott be a wimbledoni tenisztorna nyolcaddöntőjébe, hogy az első három fordulóban egyetlen adogatójátékát sem veszítette el. Ehhez képest a 2014-es wimbledoni elődöntős Grigor Dimitrov rögtön az első fogadójátékában brékelte a világelsőt az idei utolsó nyolcaddöntőben. Bár Sinner egyéni csúcsa ugyanúgy az elődöntő (2023) Wimbledonból, mint Dimitrov legjobb szereplése, egyértelműen az olasz számított a meccs esélyesének.

A korábbi ATP-világbajnok Grigor Dimitrov legszebb napjai idézően kezdett a világelső Jannik Sinner ellen a wimbledoni tenisztorna nyolcaddöntőjében
A korábbi ATP-világbajnok Grigor Dimitrov legszebb napjai idézően kezdett a világelső Jannik Sinner ellen a wimbledoni tenisztorna nyolcaddöntőjében (Fotó: AFP/Adrian Dennis)

Dimitrov azonban végigvitte a korai bréket, ráadásul Sinner nemcsak az állás miatt került bajba.

Sinner titkos fegyvere nem segített

A világelső egyik edzője, Darren Cahill árulta el még a wimbledoni torna előtt, hogy Sinner azzal a kéréssel kezdte a füves pályás felkészülést, hogy ezen a borításon is szeretne olyan jól csúszni, mint két fő riválisa, Carlos Alcaraz és Novak Djokovics.

Sinner Dimitrov ellen azonban elcsúszott, s megsérült a könyöke, amelyre aztán panaszkodott is, hogy nem úgy tudja használni, ahogy megszokta. Ez inkább irányváltás lett volna, de később szándékos csúszás végén sem jól fogott talajt.

Az olasz teniszező a második szettben, brékhátrányban ápolást is kért, s közben talán azon is töprengett, hogy jó ötlet volt-e a torna előtti napokban megválnia az erőnléti edzőjétől és a fizioterapeutájától.

Sinner visszabrékelt, de aztán rögtön újra elveszítette az adogatását, s kétszettes hátrányba került, ahonnan korábban csak Ausztráliában tudott fordítani, egyszer Fucsovics Márton, egyszer pedig az Australian Open döntőjében, Danyiil Medvegyev ellen.

Sinner után Dimitrov is megsérült

A harmadik játszmában Sinner adogatóként elkerülte a korai bréket, majd ahogy Dimitrov 2:2-re alakította az állást, ő ült le a fűre fájdalmas arccal, a mellkasát fogva.

Dimitrov aztán kínjában már nevetve beszélt a fájdalmairól az aggódva hozzá siető Sinnernek, ugyanis a bolgár a legutóbbi négy Grand Slam-tornán kivétel nélkül úgy esett ki, hogy feladni kényszerült a találkozóját.

S a sorozat az eddigi legfájdalmasabb feladással folytatódott: Dimitrov nyerő helyzetből adta fel a világelső Sinner elleni meccset.

Sinner sportszerűen segített a bolgárnak kivinni a centerpályáról a táskáját, majd rövid nyilatkozatában is a bolgárt méltatta, s kijelentette, hogy egyáltalán nem tekinti győzelemnek a továbbjutást.

Új esélyt azonban így is a világelső kap a tornán, a negyeddöntőben Ben Shelton lesz az ellenfele, aki korábban Fucsovics Mártont is legyőzte a tornán. Kérdés, milyen állapotban lesz Sinner könyöke.

Wimbledon, nyolcaddöntők

Férfi egyes
Sinner (olasz, 1.)–Dimitrov (bolgár, 19.) 3:6, 5:7, 2:2-nél Dimitrov feladta
Shelton (amerikai, 10.)–Sonego (olasz) 3:6, 6:1, 7:6, 7:5
Cobolli (olasz, 22.)–Cilic (horvát) 6:4, 6:4, 6:7, 7:6
Djokovics (szerb, 6.)–De Minaur (ausztrál, 11.) 1:6, 6:4, 6:4, 6:4
Fritz (amerikai, 5.)–Thompson (ausztrál) 6:1, 3:0-nál Thompson feladta
Hacsanov (orosz, 17.)–Majchrzak (lengyel) 6:4, 6:2, 6:3
Norrie (brit)–Jarry (chilei) 6:3, 7:6, 6:7, 6:7, 6:3
Alcaraz (spanyol, 2.)–Rubljov (orosz, 14.) 6:7, 6:3, 6:4, 6:4

Női egyes
Szabalenka (fehérorosz, 1.)–Mertens (belga, 24.) 6:4, 7:6
Siegemund (német)–Sierra (argentin) 6:3, 6:2
Anisimova (amerikai, 13.)–Nosková (cseh, 30.) 6:2, 5:7, 6:4
Pavljucsenkova (orosz)–Kartal (brit) 7:6, 6:4
Andrejeva (orosz, 7.)–Navarro (amerikai, 10.) 6:2, 6:3
Bencic (svájci)–Alekszandrova (orosz, 18.) 7:6, 6:4
Swiatek (lengyel, 8.)–Tauson (dán, 23.) 6:4, 6:1
Szamszonova (orosz, 19.)–Bouzas Maneiro (spanyol) 7:5, 7:5

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.