Újévi koncert Kaposvárott
Újév után egy nappal, ma este 7 órakor a Kaposvári Csiky Gergely Színházban újévi koncertre hivatalosak a muzsika barátai. A négy éve újjáalakult kaposvári szimfonikusok hangversenyén ifjabb Johann Strauss és Offenbach műveit a Bécsben diplomázott Kerényi Gábor vezényli. (G. J. A.)
Meghalt Hoffmann Tamás
Hetvenhat éves korában elhunyt Hoffmann Tamás etnográfus. A neves néprajzkutató 1931-ben született Budapesten, 1954-ben végezte el az ELTE BTK muzeológia–néprajz szakát. Ezt követően itthoni és külföldi egyetemeken tanított, majd 1969-től 1992-ig a Néprajzi Múzeum főigazgatója, és egyúttal 1972-től 1975-ig a Szabadtéri Múzeum vezetője, 1987 és 1992 között az Országos Múzeumi Tanács elnöke is volt. 1958 és 1986 között az MTA agrártörténeti bizottságának titkára, 1986 és 1990 között az alelnöke, 1992-től pedig az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia tagja volt. Hoffmann Tamás agráretnográfiával, agrártörténettel foglalkozott. (MTI)
Elhunyt Sík Olga
Életének 97. évében meghalt Sík Olga operaénekes, a magyar énektanítás kimagasló személyisége. Sok évtizedet töltött a pályán, a budapesti Bartók Béla konzervatóriumban és magántanárként operaénekesek tucatjait nevelte fel. Szinte élete utolsó pillanatáig tanított. (MTI)
Szendike a „katona”
