Elengedhetetlen az orvosok és az egészségügyben dolgozók többségének támogatása. Különben az egész ország olyan kísérlet kényszerű alanyává válna, amelynek bizonytalan a kimenetele. Az államfő kérte az Országgyűlést, hogy orvosolja a jogalkotási eljárás súlyos hiányosságait és küszöbölje ki a túlzott kockázatokat.
A kormány és a kormánypártok megnyugtatónak tartották, hogy a köztársasági elnök nem talált alkotmányossági kifogást a törvényben. Szili Katalin házelnök már be is jelentette: várhatóan az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján, február 11-én tűzi napirendre a törvényt, és azt akkor el is fogadhatják.
Az ellenzék és a szakmai szervezetek attól tartnak, hogy ez így is történik majd, és változatlan marad a jogszabály. Igaz, megfogalmazták, mint például Mikola István, hogy remélik, a kormány enged a hatalmi gőgből és az üzleti érdekekből, párbeszédet kezdeményez a szakmai szervezetekkel, a civil társadalommal, és egy teljesen új törvényt alkot, amely megtartja a nemzeti kockázatközösséget és a szolidaritást. Ám ha nem így lesz, folytatta Mikola, akkor minden felelősséget a jelenlegi hatalomnak kell vállalnia azért a robbanásveszélyes helyzetért, amely a társadalmat szociális válsághelyzetbe sodorja.
Cser Ágnes, az Egészségügyi és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke pedig úgy fogalmazott: elvárta volna a köztársasági elnöktől, hogy az Alkotmánybírósághoz forduljon előzetes normakontrollt kérve.
Továbbiak a 3., vezércikk a 7. oldalon
Menekül a kérdések elől Ordas Eszter utódja + videó
