Bizakodó hangnemben nyilatkozott Bogdan Klich lengyel védelmi miniszter az amerikai fővárosban arról, hogy Washington és Varsó egyezségre tud jutni a Lengyelországba telepítendő elfogórakéták ügyében.
Klich amerikai tárgyalásainak eredményeit összegezve kijelentette, az Egyesült Államok hajlandó arról a védelmi ellentételezésről egyeztetni, amelyet Lengyelország kér a rakétapajzs telepítéséért cserébe. A lengyel védelmi miniszter kifejezte, hazája „erősen érdekelt” az amerikai–lengyel védelmi kapcsolatok fejlesztésében. A lengyel miniszter elmondta, hogy Amerika megértéssel viszonyul Varsó azon döntéséhez, hogy október végéig kivonják Irakból az ott állomásozó 900 fős lengyel csapategységet.
Eközben Lech Kaczynski lengyel államfő bírálta a kormányt, mondván, hogy veszélyesnek bizonyulhat az Oroszországgal való kapcsolatok javításának politikája. A közszolgálati rádió 1. műsorának nyilatkozva Kaczynski kijelentette, az Irakban állomásozó lengyel csapatok kivonásáról hozott döntés és a Donald Tusk miniszterelnöksége óta a külkapcsolatokban bekövetkezett általános változás Lengyelország legfontosabb problémái közé tartozik. A konzervatív államfő megismételte, Oroszországnak el kell fogadnia, hogy „Lengyelország véglegesen kivált befolyási övezetéből”. Tusk februárban Moszkvába utazik, hogy a kapcsolatok javításáról tárgyaljon. A Kaczynski fivérek közül egyik sem látogatott hivatali ideje alatt az orosz fővárosba, és Vlagyimir Putyin orosz elnököt sem fogadták Varsóban. „A lengyel külpolitikában bekövetkezett alapvető fordulat időnként nagyon veszélyesnek tűnik az országra nézve” – vélte Lech Kaczynski. Prága eközben szintén keményebb álláspontot foglal el, s megbeszélés kezdődött a cseh cégek esetleges bevonásáról az amerikai rakétapajzs kiépítésébe.
Az Opel válasza az Azahriah-botrányról: azt állítják, ők nem politizálnak
