Az igenek ellen harcol az MSZP

A szocialista pártnak a népszavazással az a célja, hogy megakadályozza a Fidesznek az egészségügyi és az oktatási reform egy-egy elemének szétzilálására irányuló szándékát, akaratát – mondta Juhász Ferenc, a szocialisták elnökhelyettese és a népszavazási kampány koordinátora. – A nem szavazatok többségbe kerülésére ebben a pillanatban nincs esély, arra viszont igenis van, hogy az igenek számát jelentősen csökkentsük, és megakadályozzuk kétmillió igen szavazat megjelenését – fogalmazott.

Munkatársunktól
2008. 02. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Juhász Ferenc az informális frakcióülés után kiemelte: ha az igenek száma kétmilliónál kevesebb lesz, akkor pártja kampányát sikeresnek lehet nevezni. A politikus kitért arra, hogy tiszteletben tartják az Alkotmánybíróság tegnap hozott döntését, amely elutasította a népszavazás elrendeléséről szóló országgyűlési határozat elleni kifogásokat. Az MSZP – mint az Juhász korábbi szavaiból is kiderült – elsősorban arra játszik, hogy érdektelenségbe fulladjon, vagyis eredménytelen legyen a referendum. Ennek feltétele, hogy a szavazásra jogosult teljes népesség (ez nagyjából nyolcmillió embert jelent) kevesebb mint negyede voksoljon egy adott kérdés mellett, illetve a részvételi arány maradjon ötven százalék alatt. A közvélemény-kutatások szerint ugyan több mint kétmillió ember támogatná a Fidesz által szavazásra bocsátott kérdéseket, de ha sikerül „lefaragni” a részvételt, az a szocialistáknak már eredményt hozhat. A legnagyobb mozgósító erővel bíró tévéhirdetésekről le is mondott a szocialista párt.
Egy másik, az Albert házaspár népszavazási kezdeményezését érintő újságírói kérdésre válaszolva (ez arról szól, hogy ne lehessen több-biztosítós egészségügyi modellt kiépíteni) Juhász Ferenc hangsúlyozta: az MSZP akár támogathatná is, hiszen az egészségbiztosítási törvény megfelel a házaspár által benyújtott kérdésben szereplő kritériumoknak. – Nem versengő biztosítókról van szó, a szolidaritás elve alapján fog működni a többpénztáras rendszer. De ha a szükséges támogatást összegyűjtik, nincs akadálya annak, hogy ezzel foglalkozzunk – mondta Juhász Ferenc. Göndör István frakcióvezető-helyettes ehhez kapcsolódva elmondta, hogy az MSZP képviselői aktívan részt fognak venni a népszavazási kampányban, amelynek során a reformokról fognak beszélni. – Nem kormányváltásról szól a népszavazás – tette hozzá. Göndör István kérdésünkre elmondta: a Navracsics Tibor Fidesz-frakcióvezető által az egészségbiztosítás ügyében kezdeményezett törvénymegerősítő népszavazással nem foglalkoztak tegnap.

ügyeskedés. Ravaszul fogalmazták meg az egészségbiztosítást gyökeresen átalakító törvényt – ugyanis nem biztosítókról, hanem pénztárakról beszél –, ám a lényeg ugyanaz: az MSZP el akarja szedni az emberektől a pénzt, és át kívánja játszani egy szűk érdekcsoportnak. Mi viszont azt akarjuk, hogy a kormány távozzon, és a törvény ne léphessen életbe – fogalmazott Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke tegnap Debrecenben. (D. M.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.