Ciprus
Ciprus lángokba borult, többen meghaltak + videó

Támogatott halálbüntetés. Az amerikai elnökjelöltségre pályázók valamennyien támogatják a halálbüntetést. A demokrata Hillary Clinton még first ladyként azért lobbizott, hogy a törvényhozók támogassák férje javaslatát a szövetségi halálbüntetés kiterjesztésére. A Demokrata Párt másik aspiránsa, Barack Obama olyan bűncselekmények esetében támogatja a halálbüntetést, amelyeknél „szükség van arra, hogy a társadalom teljes mértékben kifejezhesse felháborodását”. A republikánus John McCain támogatja a szövetségi halálbüntetés kiterjesztését és a fellebbezési lehetőségek korlátozását. (MTI)
A Washingtonnak is helyt adó Columbia kerületben (DC), Maryland és Virginia államban szavaztak tegnap a demokrata és a republikánus pártok szimpatizánsai arról, hogy melyik még versenyben lévő elnökjelölt-aspiránst támogatják. Noha a múlt hét előválasztásain Mike Huckebee volt arkansasi kormányzó kellemetlen meglepetéseket okozott a republikánus éllovasnak, immár aligha teljesíthet olyan jól, hogy elüsse John McCaint a pártjelöltségétől.
Sokkal nagyobb érdeklődés övezi a demokrata versenyfutást. A tegnapi előválasztások tétje az volt, hogy Obama az összesített eredmények tekintetében is fordulatot tud-e kicsikarni. Annál is inkább szüksége van a választott küldöttek fokozott támogatására, mert csak ezzel tudja ellensúlyozni azt a fölényt, amellyel „régi motorosként” Clinton rendelkezik a szuperküldöttek terén. Bár ezek a párttisztségviselők függetlenül szavazhatnak majd augusztusban a jelölt személyéről, nem vonhatják ki magukat a választók akarata alól. A szuperdelegáltak megnyerésére számtalan hivatalos és kevésbé hivatalos mód áll Clinton és Obama rendelkezésére. Clinton férjének volt külügyminisztere egyre gyakrabban intéz telefonhívásokat a „célszemélyekhez”, míg a család, így a volt elnök, Bill Clinton és lányuk, Chelsea segíthet meggyőzni még a legnehezebb eseteket is. Obama ezen a téren hátrányban van, többek között Tom Daschle korábbi szenátusi frakcióvezető és John Carry volt 2004-es elnökjelölt lobbitevékenységére számíthat. Az erőviszonyokból ítélve nem véletlen, hogy megoszlanak a vélemények a szuperdelegáltak által tanúsítandó magatartásról is. A kenyai származású aspiráns támogatói szerint arra kellene hajlaniuk, hogy a választott küldöttek számarányát követve adják le voksukat augusztusban a denveri gyűlésen. Clinton szimpatizánsai ezzel szemben kevésbé kötnék magukat a populáris akarathoz és minduntalan a szavazati joggal bíró funkcionáriusok függetlenségét és józan belátását hangsúlyozzák.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.