Írástudók árulása 8.0

Csontos János
2008. 02. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Nem azért ment ő politikusnak, hogy szeressék, erre ott van a családja.”
Érdekes szempont. Leninről írta az agitprop: visszadobta a gyerekeknek a labdát, pedig közéjük is lövethetett volna. Gyurcsány meg is tette. Egyelőre gumilövedékkel


Azt terveztem, az új esztendő jöttével befejezem ezt a sorozatot az írástudók árulásáról a létező gyurcsányizmus körülményei közepette, de nem lehet, mert a gödör aljánál is van lejjebb. Ezúttal a Népszabadság szerzője döntött rekordot e szánalmas sportágban. Kartal Zsuzsa hétfői dolgozata a következő címet viselte: Hiszek benne. Igen, róla van szó ezen az isteni helyi értéken: magáról Gyurcsány Ferencről. Bőségesen fogok idézni a sztahanovista cikkből, ezért előre is elnézést kérek az olvasótól.
„Hiszek Gyurcsány Ferenc politikájában. Meg vagyok győződve arról, hogy a magyar rendszerváltást csakis ő fejezheti be.” Hát igen, olykor a hit ilyesféle is lehet: süket és vak. „A miniszterelnök szakítani tudott az egyezményes hazugságokkal (teljesíthetetlen ígéretekkel), s most a káprázatos magyar leleményességnek (befolyással üzérkedés, nepotizmus, feketemunka, adócsalás, -kikerülés) üzen hadat.” Vajon mire gondolhatott a szerző? Úgy üzent hadat a hazugságnak, hogy ő hazudott a legnagyobbat egész 2006-os kampányával? Hiszen ő maga mondotta volt barátságos frakciókörnyezetben: „Hazudtunk reggel, éjjel meg este.” Nem hazudtatok: hazudtunk. Ő a legnagyobbat, így ő a főhazug. Ezek volnának az egyezményes hazugságok? Hogy amíg ő hazudik, addig lehet, utána meg hadat üzen neki? A teljesíthetetlen ígéretekkel azután szakított, miután megígérte őket. S mi is lehet a befolyással üzérkedés? A Nomentana? Az anyósa által kiutalt állami milliók mint az eredeti tőkefelhalmozás kiindulópontja? Az adókikerülés meg a lízingelt csillárokra utalna? Igaz, a feketemunka ügyében a koalíciós társ, Kóka János neve vetődött fel a villaépítkezésénél. Lehet, hogy rosszul figyeltem: Gyurcsány hadat üzent Kókának, a káprázatos magyar leleményesség e multimilliárdos iskolapéldájának?
„Gyurcsány egy feudális ország urait és szolgáit próbálja megtanítani arra, hogy polgárokként viselkedjenek.” Szóval Megyessy országa még feudális volt. Gyurcsány meg a feudális ország főtanácsadója. „Az olyan ostoba, korántsem leleményes polgárok, mint a németek, angolok, svájciak, akik fizetnek adót, fizetnek az egészségügyért, egyetemért, utakért, valahogy mégis jobban élnek.” Kartal Zsuzsa meg valami feudális egyetemen szívta magába az általános műveltséget. Nem értesült például a gyarmatosításról, midőn néhány ország kifosztotta a világ maradék részét, s ebből szemtelenül meggazdagodott. Más országok gazdasági és katonai hatalmuk révén tettek szert erőfölényre, Svájc meg többek között épp a túlságosan leleményes nem svájciak banktitkainak garantálásával. A Nyugat jólétének vajmi kevés a köze az adózási morálhoz, bár Al Caponét kétségkívül nem a sorozatgyilkosságok meg a szeszcsempészet, hanem épp az adócsalás miatt sikerült rács mögé dugni.
„Abból a pénzből, amit évente orvosra költünk, telne komfortosabb kórházakra. De miért is adnánk az államnak 300 forintot, mikor az orvosnak is adhatunk háromezret? Csak nem fogjuk a politikusok zsebét tömni?” Most egészen meg lettem zavarodva. Gyurcsányék azt mondják: a háromszáz forintokat az orvosok kapják. Hogy kerül ez a kartali világképben a politikusok zsebébe? Csak nem?
„Gyurcsány Ferenc nem adja fel. Ha így tanultuk, hát tanuljuk meg másképp. Nem azért, mert így becsületes, hanem mert erre van szüksége az országnak.” Hát persze. Nincs alternatíva. Nincs más választás. Ő a nagy vezér, a tanító. „Nem azért ment ő politikusnak, hogy szeressék, erre ott van a családja.” Érdekes szempont. Leninről írta az agitprop: visszadobta a gyerekeknek a labdát, pedig közéjük is lövethetett volna. Gyurcsány meg is tette. Egyelőre gumilövedékkel. „De az ország legnagyobb pártja választotta vezetőjének, és állt mögéje, hogy ne kiskorú alattvalókat vezessen, hanem a hozzáértő, dolgozó nép okos gyülekezetében valósítsa meg terveit.” Majakovszkiji lendület, Majakovszkij tehetsége nélkül. Az ország legnagyobb pártja tudtommal pillanatnyilag a Fidesz, az MSZP tizenvalahány százalékon áll. Ilyen hálátlan volna a hozzáértő, dolgozó nép? Vagy az okos gyülekezeten a parlamenti többséget kell érteni?
„Gyurcsány Ferenc úgy gondolja, a Szent Korona-tanból nem élünk meg.” Nyilván ezért rehabilitálná a vörös csillagot. „Hogy nem ad pénzt az Európai Unió arra, hogy a török megszállás alatt mi voltunk a kereszténység védőbástyája.” Ilyen érvet ki hozott fel Brüszszelben? Kartal talán ilyen szofisztikáltan foglal állást a törökök uniós csatlakozása dolgában? „Még attól sem hatódik meg, hogy államunk több mint ezeréves. A tagállamok többsége még ennél is öregebb, mégse ebből él.” Nem mintha érdekes volna, de hány régebbi államiságot tud mondani? Elő a történelmi atlaszt! Belgium? Olaszország? Szlovákia? „Van itt a szomszédban egy háromszor ekkora ország, amely még dák ősökkel is dicsekedhet (…), mégse vitte sokra.” Romániára gondolt? Épp most kezd elhúzni mellettünk.
„Gyurcsány Ferenc rálépett a gazdagok tyúkszemére.” Még csámpás is? Rálép saját lábára? „Így találkozott ellene jobb- és baloldal.” Hogy mi van? A szocik is ellene vannak, akik mögéje álltak? Vagy az MSZP se nem jobb, se nem bal? „Itt a szomszédunkban van egy kis ország. (…) Polgárai nem sírnak reggeltől estig veszteségeiken, nem várják térképek újrarajzolásától, sámánok igéitől nemzeti nagylétük helyreállítását. (…) Nem gyűlölik a gazdagot, és nem gyűlölik a szegényt. (…) Ígéreteikben, szerződéseikben meg lehet bízni.” Ez olyan szép kép a sógorokról, hogy alig győzöm törölgetni a könnyeimet. Igaz, amire Kartal gondol, az a Habsburg-birodalom, s nem Ausztria: az még kisebb is volt a mostaninál, mielőtt háborús vesztesként jutalmul megkapta volna Trianonban az Őrvidéket. Nem az ő érdekük a térképet újrarajzolgatni: amúgy is onnan ide folyik a Rába, ha beleengedik a vegyi habot. Ígéreteikben e tekintetben nem igazán lehet megbízni. „És most Behajtani tilos! táblákat szerelnek fel, hogy a magyar átok, a bűnözés, az agresszivitás ne fertőzze meg őket.” Aha. „Nem szép tőlük.” Bizony nem. „De tőlünk se.” Leckeismétlés: Schengenen belül megszűntek a határok. Aki így viselkedik, az olyan, mint aki gyűlöli a szegényebb szomszédot.
„Mióta a reform megszorításai elérték a középosztályt, fogy Gyurcsány Ferenc tábora vészesen. Fogy saját pártján belül is.” Szép dolog, hogy ennyi középosztálybeli szoci van. „Ha megbukik, nem az ellenségei buktatják meg, hanem a barátai.” Szakasztott így szokták. Ő is így puccsolta meg Medgyessyt. „Itt csak az ország bukhat el.” Ha sokáig marad még Fletó, biztos. „Gyurcsány száz év múlva is benne lesz a magyar történelemkönyvekben.” Mint mélypont? Mint elrettentő példa? „Ő az, aki élni tudott volna Magyarország modernizálásának páratlan lehetőségével.” Már le is mondott róla Kartal? „Itt ritkán teremnek tehetséges politikusok. Kár úgy bánni velük, ahogy tehetségeinkkel szoktunk.” Nem bánhatunk úgy vele, ha egyszer nem tartozik közéjük.
Közeledik március tizenötödike, érik valami szép szakmai elismerés. A magam részéről a Sztálin-díjat javasolnám.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.