Meglehetősen kiterjedt számítási módszert alkalmazó angol statisztikák szerint (amelyek osztálytól függetlenül beszámítják az érintett játékos összes bajnoki mérkőzését) a harmincéves pályafutása alatt 11 klubban megfordult Peter Shilton 1005 ligatalálkozóval toronymagas éllovas Angliában; a 48 éves koráig a labdák után repkedő, klasszis hálóőr emellett még 125 alkalommal a háromoroszlános válogatottban is játszott. A ligagólok tekintetében Arthur Rowley (434), az első osztályú góllövők között a legnagyobb sikereit a Tottenham Hotspurrel elért Jimmy Greaves vezet 357 találattal.
A másfél évtizedes múltra viszszatekintő Premier League Top 10-es listájának első helyén 521 mérkőzéssel jelenleg az a walesi Gary Speed áll, aki honfitársához, az ugyanezen rangsorban hatodik Ryan Giggshez (425) hasonlóan kivétel nélkül minden egyes szezonjában szerzett gólt a sorozat 1992-es megalapítása óta. A góllövőknél a 261 találattal első helyen álló és aligha behozható Alan Shearer mögött három idegenlégiós szerepel, a francia Henry (174) és a holland Hasselbaink (128) mellett csupán a trinidadi Yorke (123) fért be az első tízbe. A szigetországot évről évre fokozatosan elárasztó légióshullám közepette tehát az angol csatárok, Andy Cole, Robbie Fowler, Les Ferdinand, Teddy Sheringham vagy éppen Michael Owen, hősiesen állták-állják a sarat.
A csatorna túloldalán, Franciaországban a Monaco kapuját közel húsz éven keresztül őrző Jean-Luc Ettori a listavezető 602 találkozóval, mögötte szintén két hálóőr, Dominique Dropsy (596) és Dominique Baratelli (593) áll, első mezőnyjátékosként a Bordeaux egykori támadó középpályása, Alain Giresse (586) negyedik a listán. Az Olaszországban született, ám pályafutását már Argentínában kezdő Delio Onnis, a hetvenes-nyolcvanas évek kiválósága 299 találattal vezeti a góllövők rangsorát, amelyen a magyar ősöktől származó Joseph Ujlaki 189 góllal a hetedik.
A német Bundesligában a frankfurti hátvédnek, Karl-Heinz Körbelnek nincsen párja, s – Ettorihoz hasonlóan – ő is éppen 602 mérkőzéssel áll a rangsor élén, ahonnan egyhamar nem fogják tudni letaszítani, hiszen az erre leginkább esélyes, 543 bajnokival jelenleg ötödik Oliver Kahn az idény végén visszavonul a Bayern Münchenből. A góllövőknél Gerd Müllernek talán örök időkre biztos helye van az első pozícióban, a hétszeres Bundesliga-gólkirály középcsatár 365 gólja erre mindenképpen biztosítékot jelent. A mögötte álló Klaus Fischer közel száz találattal van lemaradva tőle, míg az aktív labdarúgók közül a 106 gólnál tartó brazil Ailtonnak (Duisburg) és Miroslav Klosénak (Bayern München) is még több mint ötven alkalommal kell a kapuba találnia Bundesliga-mérkőzésen ahhoz, hogy bekerüljön a legjobb tízbe.
Olaszországban egy élő legenda, Paolo Maldini a listavezető. Az AC Milan védőjátékosa eddig 607 mérkőzésen lépett pályára a Serie A-ban, mögötte két kapus, Gianluca Pagliuca (592) és Dino Zoff (570) következik. Maldini egyéni sikere attól is egyedülálló, hogy összes bajnokiját egyetlen klubcsapatban játszotta. Az olasz rangsorban túltengés van kapusokból és hátvédekből, hiszen előbbi csapatrészlegből a már említetteken kívül még Albertosi, utóbbiból Vierchowod, Bergomi és Ferrara is ott van a legjobb tíz között. Silvio Piola 537 találkozóval ebben a tekintetben hatodik, a góllövőknél viszont 274-gyel az első. Napjaink klasszisai közül a Roma gólzsákja, Francesco Totti (161 gól) áll legközelebb a tízbe jutáshoz, ehhez még legalább tizennégyszer kell megadásra késztetnie az első liga kapusait.
A spanyol Priméra Divisiónt a Barcelona hajdani kapusa, Andoni Zubizarreta 622 mérkőzéssel vezeti Eusébio Sacristán és madridi poszttársa, Francisco Buyo előtt. Az 1940–50-es évek csatársztárja, a hatszoros gólkirály Telmo Zarra 251 góllal jelenleg is csúcstartó a góllövők között, s ugyan a mexikói Hugo Sánchez (234) és az argentin-spanyol Alfredo Di Stéfano (227) közel került hozzá, megelőzni nem tudta. A mostaniak közül Raúl 196 találatával jelenleg hetedik.
Ezek a legfontosabb tudnivalók az Otthon start programról
