Röviden

MN
2008. 02. 14. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Polgári áldozatok
Bagdad. Tévedésből kilenc polgári személy halt meg az Egyesült Államok vezette szövetséges haderő egyik szombati hadműveletében az al-Kaida helyi szervezete ellen – ismerte el Patrick Evans, a haditengerészet hadnagya egy tegnapi sajtótájékoztatón. A támadásban több polgári személy megsebesült. A szombati volt az egyik legtöbb halálos áldozatot követelő incidens tavaly október óta, amikor 11 civil halt meg egy légitámadásban. (MTI)

Csád: kivár az EU
Brüsszel. Az Európai Unió (EU) egyelőre kivár a csádi békefenntartó misszió helyszínre küldésével, de a tervet nem adta fel – közölte Javier Solana, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője. A párizsi Roissy repülőtérre eközben megérkezett az első két, a csádi harcok elől menekülő külföldieket szállító repülőgép. A csádi hadsereg két napig tartó összetűzések és zűrzavar után vasárnap este jelentette be, visszaverte a kormányellenes lázadókat a fővárosból. (MTI)

Tüntetéssorozat a FARC ellen
Budapest. A Kossuth téren tartotta a Magyarországon élő kolumbiaiak mintegy 20-25 fős csoportja azt a tüntetést, amelyen a kolumbiai radikális marxista gerillaszervezet, a FARC tevékenysége ellen tiltakoztak. Négy internetező fiatal kezdeményezésére tegnap a világ 132 városában egy időben tartották a megmozdulásokat. A világméretű tüntetéssorozattal Kolumbia elnöke, Alvaro Uribe ment elébe venezuelai kollégája, Hugo Chávez túszszabadító közvetítési erőfeszítéseinek. (S. T.)

Néppárti kizárás?
Brüsszel. Az Európai Parlament (EP) néppárti frakciója Joseph Daul frakcióvezető felszólítása nyomán valószínűleg kizárja soraiból David Hannan brit konzervatív képviselőt, aki egy múlt heti felszólalásában Adolf Hitlerhez hasonlította Hans-Gert Pötteringet, az Európai Néppárt elnökét. Pöttering a múlt héten arra emlékeztetett, hogy a napirend érdekében jogosult korlátozni a parlamenti obstrukciót. A brit EP-képviselő ezt hallva azonnal szót kért, és azt mondta: Pöttering úgy tesz, mintha a hírhedt „Ermächtigungsgesetzet”, azt a felhatalmazási törvényt vezetné be, ami 1933-ban lehetővé tette Hitlernek, hogy a parlament teljes mellőzésével kormányozzon. (MN)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.