Röviden

MTI
2008. 02. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Iránról tárgyalnak
Berlin. Derűlátóan nyilatkozott az iráni atomprogrammal foglalkozó, hatoldalú tárgyalások előtt Frank-Walter Steinmeier német külügyminiszter. Az ENSZ Biztonsági Tanácsának öt állandó tagja és Németország külügyminisztere tegnap ült össze Berlinben, hogy a Teheránnal szembeni további lépésekről tárgyaljon. Közvetlenül a tárgyalások előtt elhangzott televíziós nyilatkozatában Steinmeier meggyőződésének adott hangot, hogy a résztvevők ezúttal egységes álláspontra jutnak az iráni atomprogrammal kapcsolatban. (MTI)

Haradinaj pere
Hága. A védelem szerint alaptalanok azok a vádak – emberölés, kínzás, nemi erőszak, üldözés –, amelyekkel Ramus Haradinaj volt koszovói miniszterelnököt és a Koszovói Felszabadítási Hadsereg két másik volt tagját vádolják a hágai Nemzetközi Törvényszéken. „Nincs tényszerű bizonyíték arra, hogy Haradinaj személyesen is érintett lett volna ezekben a bűncselekményekben” – közölte hétfőn Ben Emmerson, Haradinaj brit ügyvédje. A védőbeszéd felolvasása kedden folytatódik Hágában. Előzőleg vádbeszédében David Re ügyész hangsúlyozta az 1998–1999-ben, koszovói szerb civilek sérelmére elkövetett etnikai tisztogatással vádolt Haradinaj és két vádlott-társa személyes érintettségét, és 25 év börtönbüntetés kiszabását kérte rájuk. (MTI)

Kongói áldozatok
Kinshasa. Negyvenötezer ember életét követeli havonta a háború, a betegségek és az éhezés a Kongói Demokratikus Köztársaságban, ahol az elmúlt csaknem egy évtized alatt 5,4 millióan váltak a polgárháborús konfliktus okozta tartós humanitárius válság áldozataivá. A Nemzetközi Megmentési Bizottság és az ausztráliai Burnet Intézet közös tanulmányában megállapította, hogy az afrikai országban 1998–2003 között dúló polgárháború és annak következményei több halottat követeltek, mint bármely más konfliktus a világon a második világháború óta. (MTI)

Börtönviselt EP-képviselő
Brüsszel. Ashley Mote brit európai honatya kilenc hónapos börtönbüntetését követően visszatér az Európai Parlamentbe. Mote tavaly novemberben szabadult a börtönből, miután azért ítélték el, mert hamisított okmányok alapján követelt vissza költségtérítést kilencvenezer euró összegben. Az euroszkeptikus frakció korábbi helyettes frakcióvezetője büntetéséből csak két hónapot ült le. Nigel Farage frakcióvezető kijelentette, hogy felháborítja, amiért Mote továbbra is részesülhetett uniós parlamenti fizetéséből, mialatt börtönben ült. (L. I.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.