Márkus Tibor zeneszerző, zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (LFZ) Jazz Tanszékének adjunktusa lesz a tábor művészeti vezetője, s a tanári kar is többségében az LFZ Jazz Tanszékének művész-tanáraiból tevődik össze, de ahogy ez évről évre lenni szokott, a fesztiválon fellépő külföldi muzsikusok is tartanak mesterkurzusokat a résztvevőknek. A tanárok között szerepel Regős István, Borbély Mihály, Friedrich Károly, Winand Gábor neve, de ad órákat ezen a héten Lakatos Ágnes, Gyárfás István, Mohai Tamás, Csuhaj Barna Tibor, Nesztor Iván és Jeszenszky György is. A hazai jazzoktatás vezető személyiségei mellett mesterkurzust tart Benny Green (Egyesült Államok), Snétberger Ferenc és Tony Lakatos.
A tábor által biztosított hangszeres, illetve énekórákon a technikai fejlesztésen túl a hallgatók megtanulhatják az improvizáció alapjait, a zenekari gyakorlatokon megismerkedhetnek hangszerük zenekarban betöltött szerepével, s a gyakorlottabbak improvizációs képességeiket is kipróbálhatják a kurzus végén rendezett koncerten. Természetesen lesz elmélet is, a résztvevők csoportos órákon kaphatnak ízelítőt a jazzelmélettel és improvizációval foglalkozó pedagógia alapjaiból, de betekintést nyerhetnek a jazztörténet korszakaiba is.
Akik a 30 órás továbbképzésre befizetnek (részvételi díj 22 000 forint), élvezhetik a Lamantin Jazzfesztivál koncertjeit, sőt, táborpólót is kapnak. A kurzuson való részvételhez minimális hangszertudás is elegendő, a jelentkező tanárok számára kiírt feltétel pedig főiskolai vagy egyetemi végzettség. A tábor végén a hallgatók a csoportos órák anyagaiból írásbeli tesztet töltenek ki, illetve szóbeli vizsgán és hangszeres, illetve énekes meghallgatáson vesznek részt. További információ a www.lamantin.hu honlapon olvasható.
Orbán Viktor: A háború árnyékában élünk
