Szinte az egész nap folyamán felfelé tört a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX. Ennek köszönhetően 472,87 pontos, vagyis 2,32 százalékos emelkedéssel 20 822,89 ponton zárt, ami mellé az utóbbi hónapokhoz képest szokatlanul magas, 19 milliárd forintnál is nagyobb forgalom társult.
Ebből a legnagyobb részt, 13,5 milliárd forintot az OTP hasította ki, amely hihetetlen mértékű, 4,7 százalékos emelkedést könyvelhetett el a nap végén. A bankpapírok drágulása egyértelműen a pénzügyi szektor kedvező han-gulatának tudható be, amely az egész világon jellemezte a hasonló részvényeket. A hitelválság óta ez az első jelentős megítélésbeli változás, amelyet a Wells Fargo és a JP Morgan bankok vártnál jobb gyorsjelentései okoztak.
A negatív figyelőlistára kerülése ellenére jól szerepelt a Mol, amely 2,5 milliárd forintos forgalomban 1,6 százalékot növekedett. A nagyok közül legkevésbé a Magyar Telekomnak kedvezett a nap, árfolyama ugyanis mindössze
0,3 százalékkal került feljebb, miközben papírjai alacsony mértékben (760 millió forintért) cseréltek gazdát. A Richter 1,7 százalékos erősödést regisztrálhatott kétmilliárd forintos forgalom mellett. A Citigroup szerint a Richter-papírok értékeltsége az attraktív és a romló makrokörnyezet ellenére is növekedéssel kecsegtetnek. Az elemző 38 500 forintos célárat fogalmazott meg a részvényekre, s továbbra is vételre ajánlja azokat. A másik gyógyszergyártó, az Egis árfolyama egy százalékot emelkedett 119 millió forintos forgalomban.
A kisebb papírok ugyancsak szépen produkáltak. Az Econet 4,1, a Synergon 2,3, míg az FHB 2,6 százalékkal drágult. (Utóbbi esetében szintén a pénzügyi szektor felértékelődése érhető tetten.) A Fotex részvényei 2,6 százalékkal jutottak feljebb, miközben a társaság 8713 darab saját részvényt vásárolt 577 forintos átlagáron.
Kitört a hiszti a baloldalon Orbán Viktor pólója miatt, itt az igazság a választás időpontjáról
