Minek hatására sikerült elérni az ötmilliós előfizetői számot? Idén mennyivel emelkedhet ez a szám?
– Sok jó ajánlattal álltunk elő, tarifaajánlataink fogadtatása kedvező volt, s a vártnál is sikeresebb a mobilinternet, ami hosszabb távon erősítheti a növekedés dinamikáját. Korábban az ötmilliót is óvatosan mertem volna kimondani, de a számokat elnézve a hatmillió kapcsán már biztosabb vagyok, azt viszont nem jósolnám meg, mikorra érjük el.
Egyértelmű számomra, hogy a mobilkommunikáció alkalmazási lehetőségei rendkívül széles körűek. Akár egy riasztóról, akár egy adatokat szolgáltató mérőberendezésről, akár egy internetmodemről van szó, a mobilhálózatok gyors telepíthetőséget biztosítanak. Egyre több eszközbe kerülnek SIM-kártyák, s néhány év múlva már azon sem lepődünk meg, ha a hűtőgépben lévő SIM-kártya SMS-ben értesít, ha áramszünet miatt kiolvadás fenyegeti a mélyhűtőben tárolt ételeket. E megoldásokhoz új kártya kell, s ezért tartom reálisnak, hogy a három hazai szolgáltatónál hoszszabb távon akár húszmillió előfizetés legyen. Ez persze nem ügyfeleket, hanem SIM-kártyákat takar, s a legtöbbet nem mobiltelefonban használják majd.
– Az elmúlt évek során lehetett erre számítani? Volt egy időszak, amikor telítődött a piac, aztán megint elindult a növekedés.
– A növekedés folyamatos, annak intenzitása valóban változó. Az újabb erőteljes bővülés elsősorban annak köszönhető, hogy eljött a mobilinternet ideje. Az elmúlt pár év fejlesztései azonban megalapozták azt a hajtóerőt, ami ma már markánsan tetten érhető a SIM-kártyák számának bővülésében. A mobilinternet valós alternatíva lett, s a felhasználói igény megérett rá. Örülök, hogy a mobil széles sáv elterjesztésében a T-Mobile-nak meghatározó szerepe volt.
– Milyen szerepet játszott az innováción belül a mobilinternet, s ez mennyiben határozta meg az ilyen szintű előfizetői kör kialakulását?
– A mobilinternet a jövőben az egyik fő növekedési lehetőségünk. A hang terén már nem lehet nagyot lépni előre, több mint 11 millió SIM-kártya van Magyarországon. Ahhoz, hogy elérjük az említett húszmilliós számot, elég sok internet-előfizetést is értékesítenünk kell. Fejlesztéseink középpontjában évek óta a mobil széles sáv áll, a 3G/HSDPA-hálózat kiépítése jelentős beruházást igényel majd. A gyors mobilinternetünk jelenleg már több mint 170 településen, a lakosság 57 százaléka számára elérhető. Egyszerre bővítjük a területi lefedettséget és a kapacitásokat. A használat ugyanis megdöbbentő sebességgel bővül, az adatforgalom egy év alatt a tizenhatszorosára nőtt. Az előfizetők száma egy esztendő leforgása alatt megháromszorozódott, s ez ahhoz is hozzájárult, hogy a mobilinternetet használók köre is vegyesebb legyen.
– Mennyire jellemző, hogy egyszerre kettő vagy akár több SIM-kártyával is rendelkezik egy-egy ügyfél?
– A jövő egyértelműen erről szól. Nekem legalább négy SIM-kártyám van, néha még magam sem számolom össze, mennyit használok valójában. A mobilomon túl SIM-kártya van a hordozható számítógépemben, a mobilinternetes modemben, valamint az autótelefonomban és a nyaraló riasztórendszerében is. Egyre jellemzőbb, hogy egy-egy ügyfél 2-3 SIM-kártyával rendelkezik.
– Idén milyen fejlesztéseket tervez a T-Mobile?
– A 3G/HSDPA-hálózatot építjük tovább, erre jelentős összeget költünk, s azt remélem, hogy az év végére több település kerül be a széles sávú hálózatba, mint tavaly. Azokon a területeken, ahol az ügyfelek számára új értékeket teremthetünk, az életüket megkönnyítő, számukra valamilyen hasznot hajtó megoldást találhatunk, ott több új szolgáltatással jelenünk majd meg a piacon.
Autósok ragadtak egy kompon Mohácsnál - videó