Napi sajtószemle

2008. 08. 13. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Zeit-Fragen
Otto E. Rössler, a Tübingeni Egyetem világhírű professzora, biokémikus, endofizikus, a káoszkutatás világszerte elismert kutatója a konzervatív svájci hetilapban azt kéri a tudományos közösségtől, hogy hallgatás helyett cáfolják meg tudományos érvekkel az ő és kisebbségben lévő kollégái állításait, akik szerint a genfi CERN-ben augusztus 1-jétől megindított kísérletek az emberiség ellen elkövetett legnagyobb, kibontakozóban lévő bűncselekménye. A nagy hadronütköztetőkben végzett kísérletekkel fekete lyukakat állítanak elő. Ezeknek az emberiség által ismeretlen, új tulajdonságai vannak. Rössler és tudóstársai szerint a fekete lyukakra már nem érvényes a Hawking-szóródás, pontosabban ez csak végtelenül hosszú idő után történik meg. Vagyis e fekete lyukak nem tűnnek el 10–26 másodperc alatt, mint ahogyan azt feltételezik. Egyes fekete lyukak elmenekülhetnek, és azok kvarkokat felzabálva exponenciálisan növekedhetnek, ami veszélybe sodorhatja a földi életet. A hetilap vezető tudósok által írt, számos más cikkében is foglalkozik a CERN-kísérletek veszélyeivel. André Gsponer, a genfi Független Tudományos Kutató Intézet (ISRI) volt igazgatójának és genfi professzortársának, Jacques Grinevaldnak az írásából kiderül, hogy a kutatásoknak katonai céljai is vannak, és az egész CERN a NATO csapdájába hullott.


guardian.co.uk
A baloldali brit lap ismert, globa-lizációellenes szerzője, George Monbiot cikkében erős támadást intéz azon tabu ellen, amely Izrael atomfegyvereit veszi körbe. Az ENSZ Biztonsági Tanácsa képmutató, amikor arról beszél, hogy ha Irán megoldaná az urániumdúsítási kérdést, akkor a Közel-Kelet mentes lenne tömegpusztító fegyverektől. Csakhogy a térségben az ilyen fegyverek elsősorban Izrael kezében vannak. Az amerikai hírszerző szervek kétévente tesznek jelentést a kongreszszusnak a külföldi országok által kifejlesztett tömegpusztító fegyverekről. A jelentésben szerepel Irán, Észak-Korea, India, Pakisztán és más államok, de nincs benne Izrael. Bob Ainsworth-t, a brit védelmi minisztérium államtitkárát a parlamentben megkérdezték, vajon nem gondolja-e, hogy Izrael nukleáris fegyverei destabilizáló tényezők a Közel-Keleten. „Úgy tudom, Izrael nem ismeri el, hogy nukleáris fegyverei vannak?” Erre Monbiot megjegyzése: „Ainsworth elvesztette a józan eszét? És ha igen, akkor hol a következő védelmi államtitkár?”


Toronto SUN
Eric Margolis a kanadai lapban arról ír, hogy a Közel-Kelet térségét nem Irán nem létező atomarzenálja fenyegeti, hanem Izraelé, amelynek ötven, 900–2700 kilométer hatótávolságú Jericho-II atomtöltetű rakétája nemcsak minden közel-keleti fővárost éri el, de Oroszország, Pakisztán és Európa egyes részeit is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.