FT.com
Anatol Lieven, a londoni King’s College professzora és az Új Amerika Alapítvány vezető kutatója, aki a londoni Times című napilapnak dolgozott haditudósítóként Grúziában a kilencvenes években ott folyó polgárháború idején, a globális londoni lapban megjelent cikkében azt írja, hogy a nyugati kormányok és elsősorban az Egyesült Államok „jócskán felelősek azért, hogy a grúzok megtámadták Dél-Oszétiát, és megérdemlik azt a megaláztatást, amelyben most részük lett”. Ugyanebben a cikkben Lieven nem hallgatja el azt sem, hogy Szaakasvili egyáltalában nem az a demokrata, akinek a sajtó nagy része lefesti, sőt: „a Bush-kormány még súlyos nyomást is gyakorolt amerikai és nemzetközi választási megfigyelő csoportokra, hogy ne ítéljék el a Szaakasvili-kormány súlyos kihágásait a grúziai választások idején”.
THE WALL STREET JOURNAL
Szerkesztőségi oldalán, illetőleg véleményrovatában az amerikai neokonzervatívoknak szabad teret engedő amerikai pénzügyi-politikai lapban megjelent írás szerint Putyin és „a mi szabályaink” között kell választani Grúzia esetében. A cikk dicséri Szaakasvili „fiatal minisztereit”, akik közül sokan végeztek Amerikában
és Izraelben.
Asia Times
A geostratégiai kérdésekkel foglalkozó pánázsiai honlapon M. K. Bhadrakumar, a világszerte széles látóköréről és tapasztalatairól ismert nyugállományú indiai nagykövet az orosz–grúz konfliktusról készített elemző cikkében megjegyzi azt is, hogy Grúzia a Dél-Oszétia megtámadása előtti időkben harmincszorosára növelte katonai költségvetését.
The Market Oracle
A világpiaci prognosztizálással és tendenciákkal foglalkozó hírportál az ismert, globális kőolajpiaci kérdésekkel foglalkozó szakértő, F. William Engdahl írását közli arról, hogy – hangzik a cikk címe – Washington téves számításával nukleáris háborút kockáztat Amerika és Oroszország között, Moszkvával szembeni konfrontációjával. A cikk izraeli hírszerzési forrásokra hivatkozva azt is feltárja, hogy Szaakasvili grúz elnök ezer izraeli katonai kiképzőt hívott az országba, ezenkívül izraeli fegyvereket, valamint hírszerző eszközöket vásárolt a zsidó államtól. Izraelnek komoly érdeke fűződik ahhoz, hogy a Tbiliszin áthaladó, Törökországba menő vezetékből kőolajat kapjon.
Magyar Péter nem az, akinek mutatni próbálja magát - a háta mögött saját képviselőit, saját szavazóit is trágárul gyalázza