Dundo Maroje
A debreceni Csokonai Színház előadása (Fő tér, Szentendre). Író: Marin Drzic. Rendező: Vidnyánszky Attila. Bemutató: augusztus 16.
A dúsgazdag dubrovniki kereskedő ötezer dukátja Maro fia nagyvérű természete folytán szétgurul az örök város falai közt. Hallgasson-e az öreg, de tapasztalatlan apa a nála ifjabb vállalkozói nemzedék tanácsára, s bocsássa némi tőkével próbaútra egyetlen gyermekét, vagy várassa veszteg, amíg elérkezik számára az öröklés rendes ideje? A módfelett fösvény Dundo végül részlegesen kistafírozza Marót, az ifjú vőlegény azonban rögtön az első elágazásnál letér az üzleti tervben rögzített pályáról: kéjjel tévelyedik bele a vonzó idegen világba. Szerelemre lobban a város első kurtizánja iránt, három évig életjelet sem ad magáról, ezért előbb apja, majd a férfiruhát öltő menyasszony ered a nyomába.
Kiálts a szeretetért!
Kisvárdai Várszínház – Szövegkönyv: Baróthy Péter és Miklós Tibor. Rendező: Miklós Tibor. Bemutató: augusztus 20.
Az Albániában született Teréz anya (eredeti nevén Gonxha Bojaxiu) jelkép mindenki számára, függetlenül attól, hogy keresztény-e az illető vagy nem. Élete és tettei arra késztetnek, hogy soha ne feledkezzünk meg a szegényekről, nyomorultakról, szenvedőkről. A musical-opera előadásában Teréz anya életének valós eseményei elevenednek meg. A szereplők kivétel nélkül fontosak voltak a Szeretet Misszionáriusai alapítójának földi zarándokútján. A történet, amely gyerekkorától haláláig fogja át a szerzetesnő sorsát, az emberi helytállás, a szenvedőkkel vállalt szolidaritás legszebb példázata. A mű a Kisvárdai Várszínház saját bemutatója a Doktorock Színtársulat közreműködésével.
Több hétre bezár a Keleti pályaudvar
