Megszigorították az állami tisztségviselők védelmét Szerbiában, miután többüket életveszélyesen megfenyegették. A rendőrség és a titkosszolgálat fokozottabban ügyel Borisz Tadics államfőnek és Ivica Dacsics belügyminiszternek a biztonságára. Ám még náluk is több fenyegetés érte Rasim Ljajicot, a hágai együttműködést koordináló testület vezetőjét, valamint Vladimir Vukcsevicset, a háborús bűncselekmények ügyében illetékes ügyészt. Négyüket teszik ugyanis leginkább felelőssé Radovan Karadzsics hágai vádlott hétfői letartóztatásáért azok a szerb szélsőségesek, akik a háborús bűncselekményekkel megvádolt volt boszniai szerb elnökben nemzeti hőst látnak.
Közben rendezték soraikat a szerb „hazafias” erők. A radikális párt keddre jelentett be nagyszabású tüntetést Karadzsics elfogása miatt, s az azt követő napokban is folyamatos tiltakozást tartanak majd. Eddig is voltak kisebb zavargások Belgrád belvárosában, amelyekben részt vett Luka Karadzsics, a vádlott fivére. A néhány száz fős randalírozó szélsőséges közül néhányan az újságíróknak is nekiestek.
Újabb sajtóinformációk szerint Karadzsicsnak Dragan Dabics névre szóló horvát útlevele is volt, s külföldre is ellátogatott. Olaszországi és oroszországi útjáról is tudnak a belgrádi médiumok. Az osztrák Kurier szerint természetgyógyászként Bécsben is rendelt.
Eközben kiderült, a hágai Nemzetközi Törvényszék nem szünteti be tevékenységét, amíg nem ítélkezett minden vádlott felett, beleértve a még szökésben lévő Ratko Mladics volt boszniai szerb hadseregparancsnokot és Goran Hadzsics volt horvátországi szerb politikust. A törvényszék mandátuma eredetileg 2010-ig szólt volna.
Újabb európai országnak van elege a migránsokból
