A HospInvestnek augusztus 18-ig kell benyújtania kérelmét a működési engedélyre. Az ÁNTSZ 30 nap alatt ellenőrzi, hogy minden feltétel adott-e ahhoz, hogy a társaság átvegye az intézményt.
Az egri kórház magánkézbe juttatása ellen harcoló orvosok úgy látják: képtelenség biztosítani ilyen rövid idő alatt annyi orvost, amennyi képes lenne ellátni a megyét. A kórházvédők szerint az 1200-1300 alkalmazott közül 720 feletti azoknak a száma, akik nem írják alá a szerződést a szóban forgó céggel.
Deák Gábor, a HospInvest alelnöke viszont lapunknak azt mondta: 700 aláírt szerződés van a birtokukban. Arra viszont nem kaptunk választ, ebből hány orvos dolgozna a cégüknek.
A kórházvédők arra panaszkodnak: nem tudják, hogy a HospInvest győzelme esetén ki venné át betegeiket. – A megyében egyedül a mi osztályunk hat orvosa tud vese-, hólyag- és prosztatarákot műteni. Közülünk senki nem írta alá a szerződést – mutatott rá Kulcsár Dániel, az intézmény urológus főorvosa. Mivel a betegek is, az orvosok is aggódnak az ellátás esetleges hiánya miatt, a kórházvédők arra szólítják fel a HospInvestet: helyezze el a szerződést aláírt orvosok pecsétszámát a megyei közjegyzőnél. Deák Gábor viszont úgy véli, ez csupán az újabb zavarkeltést szolgálná. Így nem áll szándékukban nyilvánosságra hozni a pecsétszámokat, mert azok nyomán könynyen kideríthető, hogy ki áll mögöttük. Az alelnök szerint ezek az emberek komoly támadásoknak lennének kitéve munkájuk során. – Nincs olyan osztály, ahol legalább egy orvos ne írta volna alá a szerződést – állítja Deák. Hozzátette: az érintettek valószínűleg nem merik bevallani az osztályvezető Kulcsárnak, mert félnek a reakciójától.
A főorvos visszautasította a vádakat. – A kollégáimmal olyan viszonyban vagyunk, hogy ez a feltételezés elképzelhetetlen – mondta.
A HopsInvest hétfőn juttatja el az aláírt szerződéseket a Heves megyei közjegyzőhöz, így a számháború talán véget érhet. A társaság közben visszavonta a pályázatát a kazincbarcikai kórház hosszú távú üzemeltetésére. Kollányi Gábor elnök döntésüket azzal indokolta: a következő fél évben kapacitásaik nagy részét leköti az egri kórház esetében tett vállalásaik teljesítése.
Átcsoportosítás. Az egészségügyi tárca 5,7 milliárd forintot csoportosít át az egészségbiztosítási alap év végére várható maradványából – közölte tegnap Székely Tamás. Az egészségügyi miniszter állítása szerint a többletet szeptember elsejétől kaphatják meg a különböző intézmények. 15-20 százalékkal növelik a kistelepüléseken működő háziorvosi ügyeletek díjazását, és 25 százalékkal emelik az egynapos ellátás éves teljesítményvolumen-korlátját. Cser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivője úgy reagált: ezek csak tüneti kezelésre lehetnek alkalmasak, valódi problémamegoldásra nem.
Az őzek párzási időszaka miatt van veszély az utakon
