Tisztelt Szerkesztőség!

Olvasóinktól
2008. 08. 18. 13:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Majoros Endréné (e-mail): Azt írja az újság, hogy a Balaton partján az éttermesek és szállodások levonnak az üdülési csekkből hat százalékot, mert annyi rá a költségük, mondván, azt az állam is levonja tőlük, kezelési költség címén. Nos, ez a legnagyobb pofátlanság, amit a jelenlegi pofátlanságok között láttam. Mert az üdülési csekk nincs ingyen. Az igaz, hogy 40 ezer Ft az értéke. De csak 25 ezer Ft, amit az állam ad. A maradék 15 ezer Ft-ot nekünk kell kifizetni. És csak 50 ezer forintos nyugdíjösszegig enynyi, ha a nyugdíj ennél több, akkor a hozzájárulás mértéke is magasabb, és amit az államtól kapunk, az még kevesebb. Nos, egy 40 ezer Ft-os üdülési csekkhez hozzájárulunk mi 15 ezer Ft-tal, és ezen felül még az állam hat százalék kezelési költséget is felszámít a beváltónak, amelyet az áthárít a nyugdíjasra. Ez szerényen számolva 2400 forint, vagyis 17 400 forintba kerül a 40 ezer Ft-os üdülési csekk. Mindezt csak kétévenként. A nyugdíjam 35 ezer forint. Hogy ez vajon gavalléria-e, én nem tudom…

Komár Lajos (Budapest): Örömmel konstatáltam, hogy az Össztűzben a Magyar Nemzeti Bank című cikkem augusztus 5-én megjelent. Magával a cikkel kapcsolatban nincs is semmi gondom. A szerzői aláírással kapcsolatban azonban baj van. Nem voltam bankelnök. A Magyar Nemzeti Bankban, amikor befejeztem a szolgálatot, alelnök (sőt, az akkori nómenklatúra szerint: elnökhelyettes) voltam.

Kertész János akadémikus
(az OKNT-bizottság társelnöke): A szakmai szervezetek, az egyetemek és az Akadémia hosszú ideje rendszeresen felhívják a figyelmet a természettudományos közoktatás tarthatatlan állapotára. Az idei, katasztrofálisan alacsony ponthatárok a tudományegyetemek megfelelő szakain a szélesebb közvélemény figyelmét is ráirányították erre a problémára. (A Műegyetem matematika és fizika szakán a helyzet sokkal jobb.) Amint ilyenkor lenni szokott, azonnal rögtönzött megoldási javaslatok születnek. Ilyennek kell tekinteni Fésüs László akadémikusnak, a Debreceni Egyetem rektorának a matematika érettségi fakultatívvá tételére vonatkozó elképzelését. A probléma körültekintő, szakmai megközelítést igényel. Az Országos Köznevelési Tanács (OKNT) idén tavasszal bizottságot hozott létre a természettudományos közoktatás helyzetének vizsgálatára. A munka tanárok, egyetemi és akadémiai szakemberek közreműködésével folyik, és a bizottság novemberre fogja a megoldási alternatívákat is tartalmazó jelentését elkészíteni. A vizsgálat jelenlegi szakaszában is állítható azonban, hogy ezek között a matematika érettségi fakultatívvá tétele nem fog szerepelni.

Fazekas Sándor (e-mail): A múlt heti levelezés rovatban olvastam egy figyelemre méltó gondolatot Vincze S. Tamás cím nélküli, pár soros levelében. Az SZDSZ-ről szólva nagyjából osztom véleményét, csakugyan az a helyzet, hogy éppen egy önmagát liberálisnak nevező párt viselkedik a lehető legkonzervatívabb, legintoleránsabb, legkirekesztőbb módon. Az SZDSZ irgalmatlan ideológiai erőszakossága, melyet a napi politika szintjén oly vehemensen képvisel, szerintem példa nélküli a nyugati liberális pártoknál. Ráadásul sem a turulmadár, sem pedig az Árpád-sávos zászló nem tiltott önkényuralmi jelkép. Egyik történelmi szimbólum sem tehet róla, hogyan szennyezték be az ordas eszmék időszakában. Aki ma politikai alapon szobrokat, emlékműveket dózeroltat el, holnap ugyanezt teszi a másként gondolkodó ellenzékiekkel is!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.