Hirs Jenő dombóvári lakos levelében a pénzt hiányolta. Azt, hogy bár ő is holokauszt-túlélő, mégsem kap annyit, mint a fővárosiak. A Mazsihisz válaszlevelében azt magyarázza el, hogy Hirs rosszul számolt, mert tulajdonképpen többet kap fővárosi sorstársainál. A budapesti gettó túlélői a vidékiekkel ellentétben ugyanis nem kapják havonta a 218 euró kárpótlást, s ezen igazságtalanság miatt kapják most meg egy összegben a Hirs által kifogásolt 1900 eurót. A Mazsihisz felhívja Hirs Jenő figyelmét más tévedésére is. Leszögezi: igenis jár a kártérítés azoknak is, akiknek édesanyja a holokauszt alatt velük volt terhes. Ugyanez igaz a budapestiekre is: akik tehát a gettóban magzatok voltak, azok most kérelmezhetik az egyösszegű, 1900 eurós kártérítést. A Mazsihisz leszögezi: az egész világon Magyarország az az állam, amelyik hajlandó volt a holokauszt során meggyilkoltak után a hozzátartozóknak kárpótlást fizetni.
A szervezet megpróbálta kideríteni a hetilap olvasójának kilétét. Kutakodásuk során rábukkantak egy Dombóváron valamikor ismert Hirsch családra, ám annak tagjait már nem lehet fellelni a városban.
„Hirs Jenőt a városban senki sem ismeri, ott nincs ismert lakása, de lehet, hogy ott lakik, ha egyáltalán létezik, nem pedig egy fantom.” A Mazsihisz ekképp érzékeltette a Vasárnapi Hírek szerkesztési gyakorlatával szemben felmerült aggályait.
Rejtélyes üzenettel búcsúzik Orbán Viktor Tusnádfürdőtől
