Obama harca a munkásokért

A demokrata párt tisztállító konvenciójára gyűlik össze a szervezet tagsága Denverben, hogy megállapítsa, kik fogják megméretni magukat a novemberi elnökválasztáson. A belső szavazás után már nem kérdéses, hogy Barack Obama és Joe Biden párosa fog szembeszállni John McCain republikánus jelölttel és később megnevezendő alelnökjelöltjével, ám az amerikaiak szeme mégis Denverre szegeződik ezen a héten, ugyanis a kampány csak most kezdődik el igazán.

Hírösszefoglaló
2008. 09. 04. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Barack Obama semmit sem bíz a véletlenre, így mindenkit maga köré gyűjt, aki segíthet elnöki ambícióit valóra váltani. Még az agytumorral nemrégiben műtött Edward Kennedy szenátort is megpróbálja elhívni, aki nagyon szeretne menni, és kizárólag orvosain múlik, hogy elengedik-e a demokrata legendát. Kennedy júniusi operációja óta nem vállalt közösségi fellépést, de tudni lehet róla, hogy nagy támogatója az illinoisi szenátornak, akit sokkal jobb jelöltnek tartott mindig is, mint korábbi ellenlábasát, Hillary Clintont.
Az Obama-kampány egyik fő feladata az, hogy megszerezze a Clinton-párti tömegek szavazatait. A mostani denveri kongresszus fő célja Obama bemutatása és a kékgalléros munkások szavazatainak elnyerése. A CNN összefoglalója szerint a kampány üzenete az, hogy Obama „egy közülünk”. A nagy tömegek politikai szimpátiájának átfordításához maga Hillary Clinton is segítséget nyújt. Denverben találkozni fog a rá szavazó elkötelezettek és delegáltak csoportjaival, akiket a fekete bőrű jelölt támogatására fog buzdítani.
John McCain kampánystábja úgy értékelte a várható denveri eseményeket, hogy Clintont méltatta Obama kárára. „Clinton túlságosan sokszor igazat mondott, ezt pedig Obama nem szereti” – hangzik a kampány egyik hirdetésében, meglovagolva azt a furcsa jelenséget, hogy az elnökjelölt-aspiránsok hónapokon át nemes és nemtelen eszközökkel bírálják egymást, majd a versenyből kipottyanva szavazóikat a korábbi ellenfél támogatására szólítják fel. McCain ellen a demokraták válasza egyértelműen a Bush-örökség elutasítása, s azzal vádolják az egykori híres katonát, hogy a Bush-érát folytatná újabb négy éven át, ha elnökké választanák.
A legújabb felmérések szerint Obama és McCain támogatói jelenleg fej fej mellett állnak. Rossz hír Obama számára, hogy a McCainre szavazni kívánó Clinton-párti demokraták aránya 11 százalékkal nőtt június óta.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.