Félrevezető vizsgálódás Kaposváron?

Látszatintézkedésnek tűnik csupán az a vizsgálat, amelyet a Kaposvári Egyetem rektora rendelt el, hogy kiderítse, helyesen járt-e el az egyetemhez tartozó Egészségügyi Centrum vezetője, aki az intézmény diagnosztikai gépeit üzlettársa cégének adta bérbe. Lapunk úgy értesült, hogy az elmúlt másfél hétben Babinszky László csupán arra volt kíváncsi, ki szivárogtatta ki a belső információkat. Megkeresésünkre nem tudta pontosan megmondani, mit vizsgál az általa felkért bizottság, azt pedig nem árulta el, kik a tagjai.

Mizsei Bernadett
2009. 07. 26. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Úgy látszik, csupán a felelősséget és a gyanút kívánta elhárítani a Kaposvári Egyetem rektora, amikor lapunk cikke nyomán azonnali vizsgálatot rendelt el az egyetem tulajdonában lévő Egészségügyi Centrum ügyében. Információink szerint ugyanis Babinszky László rektor kizárólag arra koncentrál, hogy megtudja, munkatársai közül ki szivárogtatta ki a belső adatokat a sajtónak.
Ismeretes, a centrum vezetője, Bogner Péter egy olyan cégnek adta bérbe a intézmény gépeit, amelynek ügyvezetője, Bágyi Péter Bogner társtulajdonosa egy másik, szintén képalkotó diagnosztikával foglalkozó cégben. Az üzlettárssal megkötött szerződés nyomán Bágyi cége, a Tech’RAD hétvégenként diagnosztikai vizsgálatokat végzett az adófizetők pénzéből fenntartott centrum gépein, legalább 200 százalékos haszonnal. A szolgáltatást azok a betegek vehették igénybe borsos áron, akik nem szerettek volna két-három hónapot sorban állni rákdiagnosztikai vizsgálatokért, miközben az említett intézménynél nincs hivatalos várólista.
*
Miután feltártuk az összeférhetetlenség gyanúját is felvető szerződéskötés részleteit, az Egészségügyi Minisztérium is vizsgálatot rendelt el. A tárca azt kívánja feltárni: a centrum a diagnosztikai szolgáltatásokért jogosan kér-e térítési díjat a betegtől, illetve a várólista-vezetés jogszabályban előírt feltételeit megfelelően betartja-e, és a közfinanszírozott szolgáltatások mellett a magánszolgáltatást a jogszabályokban meghatározottak szerint végezte-e. A minisztérium az Egészségbiztosítási Felügyeletet (EBF) és az Országos Egészségbiztosítási Pénztárat kérte fel a vizsgálat lefolytatására. Mindkét intézménytől azt a választ kaptuk: amíg a vizsgálat folyamatban van, nem tudnak részleteket közölni. Az EBF válaszából az is kiderült: további nyolc intézménynyel kötött szerződést az Egészségügyi Centrum. Azt azonban sem a felügyelet, sem maga a centrum elnöke, Bogner Péter nem árulta el, mely intézményekről van szó, és mire szerződtek valójában.
Nem tárta fel a vizsgálóbizottság részeredményeit az egyetem rektora sem. Bár az érthető, hogy a vizsgálat lezárultáig nem kíván semmit feltárni Babinszky László, elgondolkodtató, hogy egy közintézményt érintő ügy kivizsgálására felállított bizottság tagjainak névsora miért titkos. Kérdéses az is, hogy mennyire veszi komolyan a vizsgálatot a rektor, aki nem tudta megmondani, pontosan mire is terjed ki a vizsgálat, miközben azt ő maga rendelte el. Információink szerint az elmúlt másfél hétben az igazgató azt kívánta kideríteni, ki beszélt a sajtónak a kétes tisztességű bérbeadásról és az abból járó jelentős bevételről. Megtudtuk, bár a térítéses vizsgálatokat felfüggesztette a rektor, Bogner továbbra is betölti az elnöki posztot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.