Müncheni egyetértés

Moszkva nem féltékeny a Nabuccóra, jelentette ki müncheni villámlátogatásán Dmitrij Medvegyev orosz elnök, aki Angela Merkel kancellárral az európai energiabiztonság problémája mellett elsősorban gazdasági kérdésekről tárgyalt. A két ország egyébként közös energiaügynökség létrehozásáról döntött.

Hírösszefoglaló
2009. 07. 26. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Stratégiai fontosságúnak tekinti a tervezett balti-tengeri fölgázvezetéket Európa gázellátása szempontjából Németország és Oroszország egyaránt, hangsúlyozta a München melletti schlessheimi kastélyban tartott tárgyalásuk után a német kancellár és az orosz államfő. Angela Merkel úgy vélekedett, hogy az Északi Áramlat és a Nabucco kiegészíti egymást, míg Dmitrij Medvegyev azt hangoztatta, Moszkva mindent megtesz Nyugat-Európa biztonságos és diverzifikált energiaellátása érdekében. „Épüljön csak a Nabucco nyugodtan, s ha gáz is érkezik rajta, az azt jelenti, hogy erre van vevő. Nekem azonban idáig még senki nem tudta megmagyarázni, honnan is lesz majd gáz ebbe a vezetékbe” – tette hozzá Medvegyev. Merkel a nyugati aggodalmakat hangsúlyozva garanciákat kért arra, hogy nem ismétlődik meg az év eleji gázválság.
Ennek a reményének adott hangot Brüsszelben Andris Piebalgs, az unió energetikai biztosa is. Mint fogalmazott, a válság rámutatott az energiabiztonság gyenge pontjaira, s megismétlődése esetén az unió tagországainak egységfrontot kell alkotniuk. Rámutatott, hogy a gázszállítás leállásának esetére minden országnak saját nemzeti tervet kell kidolgoznia, s ezeket értékelve készülhet összeurópai cselekvési terv.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.