(Köln)
Az alig tizenkilencezer lelket számláló városka egyik békés utcájában álló családi ház volt a tetthely. Az épület az időközben elvált házaspár, Barbara és Hubert K. tulajdonát képezi, és a válás óta a rendszeresen visszatérő veszekedések, pereskedések középpontjában állt. Az após – aki ácsmesterként tetemes részt vállalt magára korábban az új otthon felépítésében – mindvégig igen indulatosan védte lánya érdekeit. A jogi huzavona végül a ház végrehajtási árveréséhez vezetett. Az épület értékének felbecsülésére ügyvéd és két szakértő érkezett a Margeritenweg 16.-ba, ahol Barbara K. szüleivel és saját jogtanácsosával várta őket. A két csoport között kialakult vita közben a mindaddig hallgatag Hans P. elhagyta a helyiséget, majd kezében revolverrel visszatért, és szó nélkül megkezdte ámokfutását. A halálos sebet kapott szakértő, Manfred P. az ajtón át kiesett az utcára. A két – 70 és 38 éves – ügyvéddel a falakon belül végzett a tettes, a másik szakértőt két lövedék találta el, de nincs életveszélyben.
A rendőrség a tartományi bűnügyi hivatal kommandós alakulatával érkezett a helyszínre. Három óra elteltével a nyugdíjas ámokfutó az első emeleti ablakból fehér inget lobogtatva jelezte, hajlandó megadni magát. A kommandósok csak ezután hatoltak be az épületbe. Az első kihallgatáskor kiderült, hogy Hans P. az annak idején az apjától kapott, az 1920-as évekből származó, hét golyóval töltött revolverrel követte el tettét. A tár kifogytával további három golyót használt fel. „Biztos akartam lenni abban, hogy mindegyiket megöltem!” – mondta a nyomozóknak. Bevallotta, nem bírta tovább elviselni a ház körül folyó végeláthatatlan huzavonát, és jelezni akarta, vele és családjával nem lehet tovább packázni.
Veje mintha megérezte volna a veszélyt, távol maradt a tragikus véget ért tárgyalástól. „Szerintem a merénylet nekem szólt. Apósom többször is halállal fenyegetett meg, és kijelentette, ha nem hagyom a lányára a házat, akkor gondoskodik arról, hogy két méterrel a föld alá kerüljek.” A tettes feleségét és lányát szintén őrizetbe vették. Felvetődött ugyanis a gyanú, hogy ismerték Hans P. elhatározását, és így tettestársnak számítanak.
Eldőlt, magyar többségi tulajdonú kapja a DAC helyét a Kl-ben
