Több mint két és fél százalékos eséssel zárt tegnap a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX, folytatva a szerdán megkezdett negatív korrekciót. Habár a délután megjelent amerikai GDP-adat megfelelt az előzetes várakozásoknak, a világ tőzsdéi mégis kedvezőtlenül fogadták a makromutatót. A börzék erős lejtmenetbe kezdtek, a BUX minderre zuhanásszerű eséssel válaszolt. Idehaza összesen 21,9 milliárd forint értékben cseréltek gazdát részvények.
A BUX fejlett piacokat meghaladó eséséhez az is hozzájárult, hogy az elmúlt napokban a BÉT nemcsak Nyugat-Európát, hanem a kelet-európai régiót is túlteljesítette emelkedésben, s ezt korrigálta most a piac – mutatott rá Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője a távirati irodának. A szakember szerint mivel a magyar részvényeket jelenleg csökkenő jegybanki alapkamatra számítva árazzák, nem valószínű, hogy érdemben befolyásolta a részvénypiacot. Bánfi Tamás, a jegybank monetáris tanácsának tagja által a Reutersnek adott nyilatkozat, amelyben további kamatvágást és gyengébb forintárfolyamot sürget.
A Mol árfolyama 1,91 százalékkal, 14370 forintra csökkent a kétmilliárd forintos forgalomban. Esett az OTP-részvények ára is 4,57 százalékkal, 4700 forintra, a bankpapírok forgalma 14,7 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 0,50 százalékkal, 789 forintra gyengült, forgalma 2,3 milliárd forint volt. A Richter-papírok árfolyama 2,55 százalékkal, 38005 forintra csökkent, a részvények 1,5 milliárd forintért cseréltek gazdát. Szektortársa, az Egis ára 309,5 millió forintos forgalom mellett 0,73 százalékkal, 19805 forintra csökkent.
A nap folyamán 268,50 körüli szintek után 271 forint fölött tetőzött az euró jegyzése, míg a dolláré átlépte 190,50, a svájci franké pedig a 178 forintot.
Megegyeztek Gyökeres Viktor klubváltásáról, az ügynöke döntötte el a vitát
