Szeptember 10. és október 3. között a Párizsi Magyar Intézetben 21/20 címmel, Huszonegy művész húsz évvel a rendszerváltozás után alcímmel fiatal magyar alkotók műveit mutatják be. A páneurópai piknik huszadik évfordulója alkalmából rendezett eseménysorozathoz kötődő tárlatot először tavasszal rendez-
ték meg A rendszerváltozás 20 éve címmel a budapesti Friss Galériában, egy nyilvános pályázatra beérkezett, szakemberekből álló zsűri által válogatott anyagból. A pályázatra nyolcvanegy művész jelentkezett kilencven alkotással. A tárlat május elsejei zárása után a műveket két hónapon keresztül a diszeli Első Magyar Látványtárban mutatták be.
Sokáig úgy tűnt, a képzőművészek számára idegen bolygón történik mindaz, ami a rendszerváltozás utáni évtizedekben Magyarországon végbement. Azután hirtelen kiderült, hogy sok olyan fiatal magyar művész van, aki képes friss művekkel reagálni a történésekre. Igaz, ehhez a Gyurcsány-kormányra volt szükség, a brutális hazugságokra, a még brutálisabb rendőrterrorra, szemkilövésre és persze újabb, az eseményeket kommentáló, a válság okait magyarázó kormányzati hazugságokra.
A Friss Galéria pályázata-kiállítása a rendszerváltás két évtizedére tágította a kört, s örvendetes, hogy elsősorban fiatalok küldték be a munkáikat, hiszen többségük a 70-es, 80-as években, a legfiatalabb résztvevő pedig már a rendszerváltozás után született. Elfogulatlanok, az igazságra kíváncsiak, bátran kérdeznek.
Antiszemita tartalmak miatt törölt bejegyzéseket a Grok, Elon Musk chatbotja
