Az utóbbiból kiindulva alighanem valósak a Magyar Rádió azon értesülései, amelyek szerint a számvevők súlyos hibákat tártak fel a költségvetés végrehajtásával kapcsolatban, az MNV-ről készített mérleg ugyanis egyáltalán nem azt tükrözi, hogy az állam gondos gazdaként kezelné a rá bízott vagyont.
A számvevők kiemelten foglalkoztak például a sukorói kaszinóváros építése körüli visszásságokkal. Arra jutottak, hogy vélhetőleg nem a 4-es út tervbe vett bővítése, hanem a magánbefektetők érdekeinek kiszolgálása miatt cserélte el az állam a Velencei-tó partján elterülő földjeit két Pest megyei gyümölcsösre. Az út kibővítésére ugyanis elegendő lett volna tízhektárnyi föld megvásárlása, ezzel szemben a vagyonkezelő 182 hektárnyi földet szerzett – messze a reális értéke feletti áron. A számvevők kijelentik: a csereszerződést támogató Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács (NVT) tagjai nem tartották be a rájuk vonatkozó törvényeket, vagyis felelősségre vonhatók az okozott kárért.
Az ÁSZ-jelentésből az is kiderült, hogy a rossz gazdálkodásért nem feltétlenül csak az MNV a felelős. Mint írják, az NVT döntési jogköre csak részben érvényesülhetett, mert „a különböző kormányzati akaratmegnyilvánulásoknak megfelelően döntéseket odáztak el, vontak vissza, függesztettek fel, míg másokról rendelkeztek, majd felhagytak megvalósításukkal”, s emiatt a tanács kiszolgáltatott helyzetbe került.
Továbbiak a 11. oldalon
Nehéz perceket élt át Magyar Péter a színpadon, se program se jelölt a kongresszuson
