Színjátszás, éneklés, táncművészet és kézműves-foglalkozások várták a gyerekeket az idei Lyoness-Égigérő fesztiválon. A szervezők felkértek például egy sóvidéki faragómestert, hogy adja tovább tudományát. A szakkör annyira jól sikerült, hogy a sófalvai otthonban mostantól a faragást évközben is folytathatják, mert a mestertől mintákat, a fesztiválszervezőktől pedig kalapácsokat és vésőket kaptak ajándékba. Böjte Csabáék szeretnék, ha a későbbiekben a nevelők is csatlakoznának a foglalkozásokhoz, hogy az alkotást otthon is lehessen folytatni. A cél ennek az állandóságnak a kialakítása. A fesztivál alatt megrendezett jótékonysági borárverésen, amelyet a Magyar Bor Akadémia jóvoltából tarthattak meg, közel félmillió forintot sikerült összegyűjteni az alapítványnak.
A Szent Ferenc Alapítvány és Benedek Gyuláék tervei között szerepel, hogy Szovátán egy szabadtéri multifunkcionális színházat hozzanak létre, olyan közösségi teret, amely a színházi előadások mellett filmvetítésre és kiállítások megrendezésére is alkalmas lenne. A megvalósításra Makovecz Imre építészt kérték fel. A mintegy negyvenmillió forintos beruházást uniós forrásokból kívánják fedezni. A közeljövőben emellett szándék van arra is, hogy Déván, az ott élő szórvány magyarságnak – akiknek nem sok lehetőségük van arra, hogy magyar nyelvű előadást lássanak – létre- hozzanak egy színházi bérletrendszert. Az ötszáz férőhelyes teátrumban a Térszínház mellett a debreceni Csokonai Színház társulata lépne fel. Várhatóan ez már idén novemberben megvalósulhat.
A Szent Ferenc Alapítvány nem csak a rossz körülmények között élő gyermekeken segít, sok településen ők tartják fenn a magyar iskolát, és az építészeti értékek megmentését is szem előtt tartják. Csíkszeredán az anyaországból kapott egyszázalékos felajánlásokból felújították az egykori hadi árvaházat, Marosillyén a történelmi értékkel bíró Bethlen-házat vásárolták meg.
Szén-monoxid-mérgezés gyanújával vittek kórházba egy embert
