Zuhanásba kezdtek a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói arra a hírre, hogy a várt növekedés helyett csökkent a chicagói beszerzésimenedzser-index. A rossz hír Európa-szerte eladási hullámot indított el. A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 99,64 pontos, 0,49 százalékos csökkenéssel, 20226,28 ponton zárt tegnap. A részvénypiac forgalma 28,5 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével veszítettek értékükből az előző napi záráshoz képest. Söre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. határidős üzletkötője az MTI kérdésére elmondta, hogy a délelőtt folyamán még emelkedni tudott a BUX, mivel kedden nemzetközi összehasonlításban rosszul teljesített a magyar börze, s az amerikai indexek is a vártnál jobban zárták a kereskedést. Délután 14 óra 15 perckor jelent meg egy munkaerő-piaci makroadat az Egyesült Államokban, amely miatt megszakadt a délelőtti emelkedés a BÉT-en, azonban a csökkenés nem tartott sokáig, mivel a 14 óra 30 perckor nyilvánosságra hozott amerikai GDP-adat kedvezőbb lett a vártnál.
Az üzletkötő rámutatott: a pár perces csökkenés után ismét erősödni tudott a BUX, a 15 óra 30 perckor megjelent chicagói hangulatindex hatására azonban csaknem 1,5 százalékot veszített értékéből minden vezető papír. Söre Balázs úgy vélte, mivel a hét utolsó két napján is számos makroadat lát napvilágot, az elkövetkező napokban is a tegnapihoz hasonló lehet a forgatókönyv a börzén. Rózsa Balázs, az OTP Bank tőzsdei műveletek osztályának vezetője a távirati irodának azt mondta, a tengerentúli indexek jelentős eladói nyomás alatt vannak, ami ha tovább folytatódik, az egy nagyobb korrekció kezdetét jelentheti.
A forint szűk sávban stabilizálódott a 270 forintos euróárfolyam közelében, az eurót délután négy órakor 270,28 forinton jegyezték, míg előző nap 270,09 forintot ért.
Donald Trump: Amerika nem is kaphatott volna jobb ajándékot
