The New York Times
Oroszország lejjebb csavarja az olajnacionalizmus lángját, s a válság szorításában külföldi cégeket hív a Jamal-félsziget gázkincsének kiaknázására, kommentálja az amerikai lap azt a tényt, hogy Vlagyimir Putyin a helyszínre, Szalehardba hívta a Shell, az ExxonMobil, a Total és más megavállalatok képviselőit. A liberális újság emlékeztet arra, hogy három éve még elnökként Putyin ugyanezeket a cégeket leckéztette meg az oroszországi kitermelésről korábban kötött szerződések feltételeinek felülvizsgálatával. A Jamal kincsének felszínre hozása azonban olyan lehetőség, ami pillanatok alatt elfeledteti a 2006-ban történteket, s a nagy energiamogulok már jelezték, készek az együttműködésre.
NEWS
Kína cáfolta azokat az orosz médiajelentéseket, hogy Moszkvával megállapodott Vlagyivosztok város átvételéről, adta hírül a központi Új Kína hírügynökség. A beszámolók szerint Kína a távol-keleti város két kerületét 75 évre megszerezné, ahol befektetéseket hajtana végre. A felvetés valószínűleg abból ered, hogy az orosz és a kínai elnök nemrég tárgyalt egy olyan közös fejlesztési programról, amely Kína északkeleti részét és a vele határos Dél-Szibériát érinti.
THE AUSTRALIAN
Álnevek alatt, teljes titoktartás mellett kezelik az Afganisztánból hazatért sebesült katonákat, állítja a legnagyobb példányszámú ausztrál újság. A lap több esetet bemutatva azt állítja, a hivatalos megokolása az eljárásnak a veteránok védelme, de voltaképp az ausztrálok semmit sem tudnak a súlyos sérülésekkel hazatérő katonákról, így a szörnyű sebesülések nem is keltenek háborúellenes megmozdulásokat. A könnyebb sérülésekkel hazatért katonák ugyanakkor részt vesznek a közéletben felépülésüket követően. A lap kérdéseire a védelmi minisztérium közölte, az ötödik kontinens hadseregének 2005-ös hadba lépése óta 11 katona halt meg Afganisztánban, és 83-an tértek haza sebesülten. A hivatalos jelentések áldozatait összeszámolva azonban csak 52 sebesültről tesznek említést.
Trump aláírta a törvénybe foglalt ígéreteit
