Tisztelt Szerkesztőség!

Olvasóinktól
2009. 10. 11. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szőts András (Budapest): A szeptember 25-i számban megjelent jogos dörgedelme végén Seszták Ágnes (Új barbárok és a plázák) talányos kérdést tett fel, amire rögtön válaszolnék, elmondva véleményemet. Nem! Se a WestEnd, de semelyik más pláza nem fogja civilizálni azokat a gyermekeinket és persze azokat a felnőtteket sem, akiket a szerző új barbároknak nevez – jogosan. Mindössze azért viselkednek kulturáltabban a bevásárlóközpontok látogatói, mert ott nem lehet mindazt megtenni, mint a lekoszlott aluljárókban, elhagyott gyárak omladozó falainál, este már alig látogatott templomok kertjében vagy a sötét parkokban. Feltehetőleg nem is ugyanazokról a gyerekekről-felnőttekről van szó. A kulturált viselkedésnek szavakban kifejezhető része persze más kérdés, okoz az is kárt, de nem olyan anyagit, amilyet a cikk említ, de ez más kérdés. Azért nem lehet ott úgy viselkedni, mert azokban a létesítményekben nagy a forgalom, a fény, azokat fegyveresek és kamerák őrzik, miként a jól menő bankokat, de már a szegény Magyar Posta egyes fiókjait is, főleg a fővárosban, no meg a rettegő volt miniszterelnököt a feleségével együtt, az ugyancsak testőröket alkalmazó maffiózókat, a Parlamentet, a kiemelt helyen lévő parkokat stb. választottam ki, csak úgy kapásból, akiket és amiket többnyire közpénzből védenek a mindennemű támadásoktól. Próbálja valaki az Országház falát graffitizni, netán ferde szemmel nézni egy közhivatal biztonsági őrére. De ugyancsak kulturáltabb a jól kivilágított, magas kerítéssel és térfigyelő kamerákkal őrzött lakóparkok vagy egyedülálló lakóházak környéke, a vandálok-barbárok ott is moderálják magukat praktikus megfontolásból.

Hajdu Endre (Sopron): Talán nem keltett jelentőségének megfelelő érdeklődést a Magyar Nemzet szeptember 25-i számában megjelent – valójában történelmi jelentőségű – hír, mely szerint kötelező olvasmány lett az orosz középiskolákban Szolzsenyicin A Gulag szigetvilág című munkája. Aligha lehet felmérni ennek a hírnek a fontosságát. Ha meggondoljuk, hogy a szovjet propaganda szolgálatában – akarva vagy akaratlanul – tevékenykedő baloldali nyugati értelmiségiek által is félrevezetett és a szovjet szörnyállamról illúziókat tápláló nyugati közvéleményt az Ivan Gyenyiszovics egy napja című Szolzsenyicin-mű ébresztette rá az igazságra, akkor joggal remélhetjük, hogy hasonló hatása lesz a szerző másik művének is Oroszországban. Mert ott, ahol ma is Lenin-, sőt Sztálin-kultusz virágzik, és felelősségre vonás nélkül éli világát a bolsevizmus szolgálatában álló számtalan kommunista bűnöző (akárcsak nálunk), az új nemzedék nem igazán tudja, kik is a kommunisták és mi az a bolsevizmus (akárcsak nálunk). Ebből a könyvből lehet megismerni a bolsevista poklot, ebből a könyvből tudhatja meg az orosz nép új nemzedéke, hogy kik voltak elnyomóik, kínzóik hetven éven át. Várható, hogy erjedést, tisztulást indít el a hatalmas mű az orosz nép tömegeinek tudatában, ezért van történelmi jelentősége a csodával határos határozatnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.