A Bárka Színházban január 22-én, a magyar kultúra napján a társulat egykori tagjára, Cseh Tamásra emlékeznek, aki ezen a napon lenne 67 éves. Festményeiből, rajzaiból kiállítást rendeznek ebből az alkalomból a színház falain.
Este hét órától barátai, zenésztársai lépnek fel, közöttük számosan erre az alkalomra írt művet adnak elő, többek közt Másik János, Lovasi András, Ökrös Csaba, Berecz András, a Szent Efrém Kórus, Kiss Tibor, a Nádor Quartet, Sebestyén Márta, Dresch Mihály, a Soharóza Kórus, Dinyés Dániel, Seress Zoltán, Juhász Gábor, Márta István, Novák János, Hobo, sőt Törőcsik Mari, Kátai Zoltán, Spolarics Andrea, a Csík zenekar is a fellépők között van.
Cseh Tamás hangját archív hangfelvételről hallhatja majd a csaknem háromórásra tervezett előadás közönsége, illetve részletek peregnek egyebek közt a Még kér a nép és a Presszó című filmből, a dalokról készült DVD-felvételekből, amelyek még őrzik Cseh Tamás arcát, énekét. A legelső együttestől, az Ad Libitumtól kezdve felvonulnak nagyon sokan azok közül, akikkel zenélt, színházban, filmben dolgozott, időt töltött asztalnál, pohár mellett, elmaradhatatlan cigifüstben. Bereményi Géza jelenléte az utolsó percig nem biztos, de a DVD-felvételről és a kivetítőről legalább nem tud megszökni.
Az előadás egyik szünetében Balás Eszter szobrászművész nyitja majd meg a tavaly nyáron elhunyt Cseh Tamás alkotásaiból nyílt kiállítást. Ezen az esten jelenti majd be Seress Zoltán, a Bárka Színház igazgatója, hogy az eddigi Vívóterem Cseh Tamás nevét viseli ezentúl.
Tekintettel a hatalmas érdeklődésre, az emlékkoncert eseményeit a nézők kivetítőkön a színház stúdiójából és egy sátorból is követhetik.

Tseber Roland úgy aggódik a magyarokért, hogy nem tartotta fontosnak a magyar állampolgárságát