Hadjárat változó taktikával

Újfent a hazai libatenyésztés és -kereskedelem áll a Négy Mancs célkeresztjében. Az állatvédő szervezet taktikát változtatott. Ezúttal Németországban is jelen lévő áruházláncokat vádol azzal, hogy „beteg magyar libák húsát vásárolják”, és azzal etetik vásárlóikat. A Baromfi Terméktanács szerint folytatódik a másfél évvel ezelőtt elindult rágalomhadjárat, amelynek célja a magyar baromfi kiszorítása. A Négy Mancs hallgat.

Bodacz Péter
2010. 01. 27. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Újabb célpontot talált magának a legutóbbi IKEA-ellenes kampány után a németországi Négy Mancs állatvédő szervezet. Ezúttal a Möbelstadt Rück nevű bútoráruházat gyanúsították meg azzal, hogy a lánc antibiotikummal kezelt, beteg magyar libák húsát árulja éttermeiben. Mint ahogy több portál is beszámolt róla, a számos európai országban ténykedő állatvédő szervezet szerint a Möbelstadt Rück által vásárolt hús a hazánkban tömött libákból származik, és a Citti nevű élelmiszer-nagykereskedés forgalmazza. – Magyarországon nem csupán a tömött libák kínzásáról van szó, hanem azok a fogyasztók egészségére is veszélyt jelenthetnek. A libák alig kapnak levegőt, nem tudnak felállni, és a betegségek miatt egy széles körben elterjedt antibiotikumot kapnak – közölte Marcus Müller kampányvezető.
A civil szervezet az ügy kapcsán leleplezésről beszél, hiszen – derül ki weboldalukról – míg egy szakács a Möbelstadt Rück konyháján azt állította, hogy a liba német eredetű, és semmi köze a német IKEA által vásárolt magyar libához, addig a Négy Mancs munkatársai állítják, látták a konyhában a libahús csomagolásán a magyar zászlót és a „hízott liba” feliratot. Hivatkoznak egy nemrég a bécsi egyetemen napvilágot látott tanulmányra is, miszerint a szárnyasokat halálra tömik, és tüdőgyulladásban, fekélyes fertőzésekben és májbetegségekben szenvednek. Az állatvédő szervezet olyan meghökkentő és valótlan állítást is megenged magának, miszerint hazánkban óriási szalagcímeken szerepel az újságokban a „veszélyesantibiotikum-botrány”. Szerintük a Citti élelmiszer-kereskedésnek a Metro és a Fegro-Selgros áruházak mintáját kellene követnie, ahol „a beteg libahúst” rég nem vásárolják meg. A Négy Mancs a múlt hét végére ígért tájékoztatást „tényfeltáró” munkájuk részleteit illetően, tegnapi lapzártánkig azonban nem érkezett válasz megkeresésünkre.
– Folytatódik az a két éve megkezdett rágalomhadjárat, ami a magyar termék kiszorítását célozza az uniós piacról – vélekedett a Baromfi Terméktanács elnöke. Mint azt Bárány László lapunknak kifejtette, a hazai állat-egészségügyi előírások európai összehasonlításban is szigorúnak számítanak, elképzelhetetlen tehát, hogy beteg állat húsa kerüljön forgalomba. Kalkulációik szerint 2008 óta mintegy kétmilliárd forintot buktak a hazai libatenyésztők, ami azért is aggályos, mert jó részük tanyákon, kevésbé iparosított területeken tartja a jószágokat, a libapiac összeomlása így beláthatatlan következményekkel járhat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.