A sport, a labdarúgás szemszögéből semmi sem indokolja, hogy a nyolcaddöntőt február 16-tól egészen március 17-ig, öthetes időtartamra elnyújtsák. A logika azt diktálná, hogy valamennyi párharc első mérkőzését a rá következő héten a visszavágók kövessék. Ám megszokhattuk, hogy a marketingszempontok erősebbek, s az új rendszerben csak a nyolcaddöntő öt héten át élő téma. Ki van ez találva.
A Bajnokok Ligája döntőjét május 22-én rendezik, legkésőbb május végéig pedig a június 11-én kezdődő világbajnokság miatt valamennyi nemzeti bajnokságot be kell fejezni. Pattanásig feszített az európai futballnaptár. Nem véletlen, hogy Angliában már a 27. forduló következik a bajnoki első osztályban, ehhez képest a spanyolok – ahol szintén húsz csapat alkotja a mezőnyt – le vannak maradva, ott még csak 22 kör ment le. Igaz, ezen országokban a tél csak a legritkább esetben akadály, fűthető gyepszőnyeg, fedett lelátó: szinte bármikor lehet játszani. Lehetőség szerint magas színvonalon.
Ma este ezt a Milantól és a Manchester Unitedtől, valamint a Lyontól és a Real Madridtól várjuk el. A Milan–MU csatáról először mindenkinek David Beckham jut az eszébe. Nem véletlenül, hiszen a középpályás pályafutása Manchesterből indult, Sir Alex Ferguson irányításával, az Uniteddel nyert 1999-ben Bajnokok Ligáját, s mióta 2003-ban elhagyta a csapatot, ellenfélként először most fog visszatérni. Az előzetes hírek szerint a milánói odavágón viszont nem lesz ott az olasz csapat kezdőtizenegyében.
Miként egykori csapattársa, Ryan Giggs sem. A veterán, 36 éves, de gyorsaságával a tiniket is megszégyenítő balszélső múlt hét csütörtökön az Aston Villa elleni bajnokin (1-1) eltörte a jobb karját, s négy hétre kidőlt. A Manchesternek egyúttal ez volt a főpróbája, hiszen Angliában a hét végén az FA-kupa nyolcaddöntőit rendezték meg, a United viszont már a legjobb hatvannégy között kiesett a Leedszel szemben.
Fáradtságra a Milan sem panaszkodhat, már pénteken lejátszotta a bajnokiját, ráadásul hazai pályán, tehát nem kellett utaznia, s a 3-2-es végeredmény dacára az Udinese nem késztette óriási erőbedobásra. Az olasz vörös-feketéknél továbbá nem neves hiányzó, hanem visszatérő akad: Pato pénteken a tervezettnél hamarabb állt be, már a 13. percben a megsérült Mancini helyére, s mindjárt gól is szerzett. Huntelaar pedig kettőt is, de vele kapcsolatban még mindig érvényes az olasz újságírók kritikája, amikor Inzaghival összehasonlítva az írták: Inzaghi a BL-ben a negyvenkilencedik, Huntelaar pedig a negyedik (a jelen sorozatban az első) góljára készül.
A Milant a kieséses szakasz specialistájának tartják, amit a két csapat legutóbbi találkozása alkalmával, a 2007-es elődöntőben igazolt is: az idegenbeli 3-2-es vereség után otthon 3-0-lal búcsúztatta a MU-t. Giggs hiánya dacára a két gárdát a sebesség alapján lehetetlen összehasonlítani, a Milannak technikailag hibátlanul kell teljesítenie ahhoz, hogy megállítsa az angol bajnokot.
A Lyon–Real Madrid-párharcban hajlamosak lennénk kapásból a Realt esélyesként megnevezni. Éppen ezért nem árt észben tartani, hogy a madridiak az elmúlt öt kiírásban nem élték túl a nyolcaddöntőt, s a Lyonnal szemben negatív az összesített mérlegük: két-két döntetlen és vereség. Igaz, az idei Realt nem lehet az elmúlt években látottakhoz hasonlítani. Kaká és Cristiano Ronaldo új fazont adott a csapatnak, amit szombaton a Xerez elleni, idegenbeli 3-0 alkalmával is bizonyítottak (Ronaldo Kaká két gólpasszából volt kétszer eredményes). A Lyon is győzelemmel, igaz, soványabbal (a Lens ellen otthon
1-0) hangolt, s idén kicsit döcög a szekere, a listavezető Bordeaux-tól nyolc ponttal leszakadva csak a negyedik a francia bajnokságban.
BL-nyolcaddöntő, első mérkőzések, kedd: Lyon–Real Madrid, Milan–Manchester United; szerda: Bayern München–Fiorentina, Porto–Arsenal.

Ő lett a legszebb magyar kislány – olyan szerény, hogy még az osztálytársai sem tudtak róla