Csúszik a fesztivál
A szokásos márciusi időpontnál később, június 16–22. között rendezik meg az idén Budapesten a Dialektus fesztivált, a dokumentumfilmek nemzetközi seregszemléjét. Az időpontot a fő támogatók finanszírozási nehézségei miatt módosították, de igyekeznek előnyt kovácsolni belőle szabadtéri vetítésekkel, zenei programokkal és stranddal.
A fesztiválra huszonöt európai országból 191 film érkezett, amelyeknek az előzsűrizése hamarosan lezárul. (K. M.)
Meghosszabbított pályázati határidő
Az Írók Szakszervezete, az Írók Alapítványa, a Sárvári Tinódi Gimnázium és Sárvár Város Polgármesteri Hivatala az idén április 7. és 10. között rendezi meg Sárváron a magyar nyelvű Kárpát-medencei diákírók, diákköltők 33. irodalmi pályázatának táborát, ahová vers, próza és tanulmány kategóriában pályázhatnak 14–18 év közötti középiskolások magyar nyelven írt írásokkal, maximum 15 oldalnyi terjedelemben. A szervezők március
1-jéig hosszabbították meg a pályamunkák beküldési határidejét. (Z. P.)
Elhunyt Taródi István, a soproni várúr
Nyolcvanöt éves korában elhunyt a magyarországi vizionárius építészet leghíresebb alkotásának megálmodója és megteremtője, Taródi István, a soproni várúr. Húszéves fejjel először a szülei telkén készített el egy favárat, amelyet később átköltöztetett a saját, 1951-ben vásárolt birtokára, a soproni Felsőlővérek városnegyedben. 1959-ben határozott úgy, hogy kővárra cseréli le a favárat, mintának 1962-től kezdve a somoskői erődítményt tekintette. Egész életében építgette, szépítgette a Taródi-várnak elnevezett építményt, amelynek történetét a 2007-ben kiadott A soproni Taródi-vár építéstörténete. Életem rövid összefoglalása című regényben öszszegezte. (P. Z.)

Magyar szavak, amiket szinte senki sem ismer – Ön tudja mit jelentenek?