Pénteken hajnalban elhunyt Popper Péter, Magyarország egyik legismertebb, a médiában leggyakrabban szereplő pszichológusa. A számos népszerű, ismeretterjesztő kötetet is megjelentető író, pszichoterapeuta hosszú, súlyos betegséggel küszködve, szinte élete utolsó pillanatáig dolgozott műveinek kéziratán.
Popper Péter Budapesten született 1933. november 3-án. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán és a moszkvai Lenin Intézetben kapott oklevelet. Pedagógus gyakorlatot filozófia-logika-pszichológia szakos tanárként a Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán szerzett. Gyakorló lélekbúvárként is dolgozott a Fiatalkorúak Átmeneti Nevelőintézetében. A Semmelweis Orvostudományi Egyetem Gyermekklinikáján 1963-ban tudományos munkatársként kezdte pályáját, megszerezve a szükséges tudományos fokozatokat, 1984-ben kapott professzori kinevezést. 1992-ig vezette a SOTE orvospszichológiai oktatási csoportját. Utána két évig tevékenykedett az izraeli Bar-Ilan Egyetem vendégprofesszoraként. Az 1994–1998-ig tartó időszakban a Horn-kormány tanácsadója volt.
Popper Péter írásban is, szóban is színesen tudta érthetővé és felfoghatóvá tenni az olvasók, valamint a rádió és a televízió nézői számára a lélektan, a logika, a vallásfilozófia mindenkit izgató alapkérdéseit. Könyvei, tanulmányai, A kriminális személyiségzavar kialakulása, A belső utak könyve, Az önmagába térő ösvény, a Peloni, avagy Pilátus testamentuma hatásosan, szuggesztíven vallottak az egészséges és a beteg lélek vágyairól és kudarcairól. Az utóbbi években leggyakrabban a hit és a vallásfilozófia témaköreit körüljáró Pax TV-ben láthattuk-hallhattuk fáradhatatlan, lendületes előadásait és kommentárjait.

Orbán Viktor is csatlakozott a Nemzeti Ellenállás Mozgalomhoz! – videó