Most, hogy a Fidesz–KDNP kétharmados választási győzelmén túl vagyunk, néhány kisebb jelentőségű, ám az igazság részét képező kérdésről szeretnék szólni.
A választások időszakában minden párt arra törekszik, hogy megkülönböztessék a többitől, és ennek a célnak az elérése érdekében nem minden esetben a valósághoz hű kritikát fogalmaz meg a többi párttal szemben. Miután a választás eldőlt, helyénvaló lenne a dolgok reális megítéléséhez való visszatérés.
Gyakran szabja meg a jobboldal cselekvési és véleményalkotási gyakorlatát a balliberális oldal megbélyegző magatartása, amelyet túlsúlyban lévő médiájuk állandó szajkózással még nyomatékosít is. A jobboldal általában enged az eddig zsaroló pozícióban működő balliberális média által támogatott vélekedéseknek, ahelyett, hogy az egyedül fontos szempontot, az igazságnak megfelelés szempontját tartaná irányadónak. Tehát, ha valamire azt zengi a balliberális médiakórus, hogy szélsőséges, kirekesztő, fasiszta stb., akkor az visszaköszön a jobboldal retorikájában is. A baloldali vádaskodásokra történő első reakció a jobboldalon szinte minden esetben a védekezés, ahelyett, hogy a folyamatos hazug vádaskodás igazságtartalmát boncolgatnák kiindulásként, rámutatva a manipulatív szándékokra. Ilyen hibát a baloldalon nem követnek el.
Sajnos a jobboldali politikusok hajlamosak megfeledkezni arról a tényről, hogy az ország jelentős része nem a két jobboldali tévécsatornából és sajtóorgánumból értesül a hírekről, hanem a balliberális befolyás alatt működő összes többitől. Hasonlóképpen fontosnak tartanám annak kimondását, hogy az ellenzéki pozíció nem azt jelenti, hogy a kormányt minden esetben keményen kritizálni kell, mert az ellenzéknek „az a dolga” téves álláspontra való hivatkozással. Az ellenzéknek, hasonló módon a kormányéval, az ország felemelkedésén való munkálkodás a dolga, és ha a kabinet intézkedései ebbe az irányba mutatnak, akkor nem kritizálni, hanem együttműködve támogatni kell.
Ugyancsak megfontolandónak tartom a közvélemény előtt annak tisztázását, hogy a helyes megoldás az állam szerepének erősítése (amely jó kormány esetében jó gazdává is válik), és a különféle manipulatív technikák, mint a lobbizás, tanácsadás helyett igenis az állam intézményei döntsenek bizonyos országosan fontos kérdésekben.
Husz Mariann
Budapest

Időutazás a Videoton gyár 60-as éveibe